Toyota Highlander 2026: повний огляд 7-місного SUV

Toyota Highlander - це 7-місний середньорозмірний SUV від Toyota з 2000 року. Конкурент Mazda CX-9, Hyundai Palisade, Kia Telluride. У 2026 році актуальне 4-те покоління (XU70) з рестайлингом 2024. В Україні Highlander - улюбленець багатодітних родин і таксі. Розповідаємо все: покоління, ціни, надійність.

Усі офіційні ціни Toyota в Україні на одній сторінці, продажі за Укравтопромом і чого немає в лінійці - у нашому огляді Toyota в Україні 2026: ціни на всі моделі.

Покоління Toyota Highlander

Highlander XU40 (3-те) (2007-2013)

Третє покоління. Найпопулярніше серед українських власників на вторинному.

  • Двигуни: 2.7 (187 к.с.), 3.5 V6 (270 к.с.), 3.5 V6 Hybrid (280 к.с.)
  • Ціна 2026: $13 500-$22 000

Highlander XU50 (4-те) (2013-2019)

Четверте покоління. Платформа Toyota K.

  • Двигуни: 2.7 (185 к.с.), 3.5 V6 (270-295 к.с.), 3.5 V6 Hybrid (306 к.с.)
  • Ціна 2026: $22 000-$32 000

Highlander XU70 (5-те) (2019-2026)

Поточне 5-те покоління. Платформа TNGA-K.

  • Двигуни: 2.4 турбо (265 к.с.), 3.5 V6 (295 к.с.), 2.5 Hybrid (243-249 к.с.), 2.4 Turbo Hybrid (366 к.с. у Grand Highlander)
  • Ціна нова: офіційно в Україні не продається, лише імпорт

Toyota Highlander 2026 в Україні

Офіційно в Україні у 2026 році Toyota Highlander не продається: у модельному ряду на офіційному сайті станом на 12 вересня 2026 року цієї моделі немає. Нові авто потрапляють до країни лише через імпортерів під замовлення, і ціна залежить від конкретної пропозиції - «офіційного прайсу» не існує. Найбільші офіційні позашляховики Toyota в Україні - Land Cruiser Prado від 2 607 120 грн і Land Cruiser від 3 926 880 грн; найближчий гібридний кросовер - RAV4 від 1 836 000 грн (toyota.ua, 12.09.2026).

Простір і місткість

ПараметрЗначення
Довжина4 951 мм
Колісна база2 850 мм
Місткість7 (3 ряди)
Багажник (7 місць)456 л
Багажник (5 місць)1 150 л
Багажник (2 місця)2 387 л

Особливості Highlander XU70

  • 12.3″ touchscreen з Toyota Smart Connect
  • 12.3″ digital cluster
  • JBL Premium Sound (11 динаміків)
  • Toyota Safety Sense 2.5
  • 10-color Ambient Lighting
  • Panoramic Roof
  • Hands-free Power Tailgate

Найнадійніші двигуни Highlander

  • 2GR-FE 3.5 V6 (XU40/XU50) - золотий стандарт. 500+ тис. км
  • 1AR-FE 2.7 (XU40/XU50) - простий і надійний
  • 2GR-FXE 3.5 V6 Hybrid (XU50) - золотий гібрид
  • A25A-FXS 2.5 Hybrid у XU70 - поточний золотий

Витрата палива Highlander

ДвигунМістоТраса
2.7 (185 к.с.)12 л8.5 л
3.5 V6 (270-295 к.с.)13 л9 л
2.4 турбо (265 к.с.)10 л7.5 л
2.5 Hybrid (243-249 к.с.)5.5 л5 л
3.5 V6 Hybrid (306 к.с.)7.5 л6 л

Конкуренти Highlander

МодельБазова цінаМісць
Toyota Highlander2 280 0007
Mazda CX-91 980 0007
Hyundai Santa Fe1 580 0007
Kia Sorento1 480 0007
VW Tiguan Allspace1 680 0007
Skoda Kodiaq1 480 0007

Для кого Highlander ідеальний

  • Сім’я з 3+ дітьми
  • Бізнес-водії з родиною
  • Любителі надійності Toyota
  • Туристи-сімейники

FAQ - Toyota Highlander

Який Highlander купувати?

XU50 2017-2019 з 3.5 V6 (2GR-FE) або 3.5 V6 Hybrid - золотий вибір. Бюджет $25-30K.

Toyota Highlander чи Hyundai Santa Fe?

Santa Fe - дешевша на 25%, агресивніший дизайн. Highlander - надійніша, преміумніший салон. Resale: Highlander тримає значно краще.

Чи варто брати Highlander Hybrid?

Так. Витрата 5.5 л/100 км для 7-місного SUV - рекорд. За 5 років економія 80-120 тис. грн.

Скільки служить Highlander?

З правильним обслуговуванням і V6 - 500-700 тис. км. Один з найдовговічніших SUV у класі.

Чи дорого обслуговувати?

Помірно. ТО раз на рік 12-18 тис. грн. На рівні з Honda CR-V, дешевше за VW Tiguan Allspace.

Стаття оновлена 7 червня 2026 року. Джерела: офіційні сайти toyota.ua / lexus.ua і прайси дилера Nissan ВІДІ (12.09.2026), статистика Укравтопрому, Auto.ria.

Підпишись на нас:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: