Golf сьомого покоління - найпопулярніше вживане авто України за підсумками першого півріччя 2026 року, і це не випадковість. Тільки на AUTO.RIA одночасно висить понад 790 оголошень про продаж Golf 7, тобто вибір величезний - від утомлених дизелів 2012 року до доглянутих рестайлінгів 2019-го. Але саме через масовість тут легко помилитися: під одним кузовом ховаються дуже різні за надійністю зв’язки двигунів і коробок.
Головна інтрига покоління - модернізація моторної гами. Бензинові EA211 з ремінним приводом ГРМ прийшли на зміну проблемним ланцюговим EA111 з Golf 6, а роботизовані DSG розділилися на “суху” DQ200 і “мокру” DQ250 - і різниця в їхньому ресурсі принципова. Додайте потік свіжопригнаних авто з Європи та США, серед яких вистачає машин зі скрученим пробігом, і питання “чи варто брати” перестає бути риторичним.
Нижче - чесний розбір без реклами: які двигуни витривалі, яка коробка здатна зіпсувати все враження, скільки реально коштує Golf 7 в Україні у 2026 році і кому цю модель краще оминути.
| Двигун/версія | Надійність і особливості | Ціна UA, грн | Вердикт |
|---|---|---|---|
| 1.2 TSI EA211 (86-110 к.с.) | Ремінний привід, але тяги мало | 380 000 - 500 000 (2012-2014) | Прийнятно для міста |
| 1.4 TSI EA211, CZCA (125 к.с.) | Ризик - пластиковий корпус термостата | 460 000 - 670 000 (2014-2016) | Найкращий баланс серед бензинових |
| 1.4 TSI EA211, CZDA (150 к.с.) | Той самий ресурс, більше тяги, краще з механікою | 550 000 - 920 000 (2015-2019) | Оптимальний вибір |
| 1.6 TDI, CLHA/CRKB (105-115 к.с.) | У місті забиваються EGR і сажовий фільтр | 380 000 - 670 000 (2012-2016) | Для економних і траси |
| 2.0 TDI, CRBB/CRLB (150 к.с.) | Найвитриваліший у гамі, вимогливий до якості пального | 500 000 - 800 000 | Найкращий дизель |
| 1.8 TSI (США, 170 к.с.) | Міцний мотор, але тече модуль помпи-термостата, зношуються котушки | 500 000 - 750 000 (2015-2018) | Так, якщо історія прозора |
| GTI 2.0 TSI (220-230 к.с.) | Ресурс великий, але машини часто їздили на межі | 700 000 - 950 000 і вище | Лише після глибокої діагностики |
Що це за авто і для кого
Golf VII (заводський індекс Typ 5G) випускали з 2012 по 2020 рік, рестайлінг відбувся у 2017-му. Це перша модель на модульній платформі MQB: кузов став легшим і жорсткішим, салон - тихішим, а список електронних асистентів наблизився до бізнес-класу. Порівняно з Golf 5 і Golf 6 це якісний стрибок - і за керованістю, і за оснащенням, і за якістю збирання.
Кузови - п’ятидверний хетчбек і універсал Variant, окремо існують “заряджені” GTI та R, електричний e-Golf і позашляховий універсал Alltrack. Аудиторія моделі - ті, кому потрібен передбачуваний європейський хетчбек гольф-класу на щодень: сім’ї з однією-двома дітьми, ті, хто багато їздить трасою, і покупці, які хочуть “як нове, але вдвічі дешевше”. Якщо ж бюджет обмежений і ви вагаєтеся між Golf і корейськими однокласниками - радимо спершу прочитати наше порівняння Golf проти Hyundai i30.
Двигуни: який брати
Повний каталог моторів з кодами та ресурсами ми зібрали в окремому довіднику двигунів, тут - лише те, що реально трапляється на українській вторинці.
1.4 TSI EA211 (CZCA 125 к.с., CZDA 150 к.с., CHPA 140 к.с.)
Головний прогрес сьомого покоління. Стара родина EA111 з Golf 6 страждала від розтягнутих ланцюгів ГРМ і масложору, а EA211 отримала ремінний привід - його заміна раз на 90-120 тис. км коштує прогнозовано і недорого, тоді як перескочений ланцюг EA111 міг закінчитися капітальним ремонтом. Алюмінієвий блок, інтегрований у голівку випускний колектор, швидкий прогрів - за умови регулярних замін оливи мотор служить довго. Версія на 150 к.с. має систему відключення двох циліндрів ACT - вона економить пальне, але вимагає уважного ставлення до оливи.
1.2 TSI EA211 (86-110 к.с.)
Той самий конструктив, менше тяги. Для міста вистачає, на трасі з завантаженим салоном мотору важко. Брати можна, але тільки за помітно нижчу ціну, ніж просять за 1.4 TSI.
1.6 TDI (CLHA 105 к.с., після рестайлінгу CRKB 110-115 к.с.)
Наймасовіший дизель на вторинці й чемпіон з економічності. За нормального обслуговування мотор служить довго. Але це мотор для траси: у місті клапан EGR і сажовий фільтр забиваються значно швидше, а їхнє відновлення недешеве. На багатьох версіях стоять форсунки Delphi, які з віком починають “лити” - перед купівлею обов’язкова діагностика зворотного зливу.
2.0 TDI (CRBB/CRLB, 150 к.с., GTD 184 к.с.)
Найвитриваліший агрегат гами: більше тяги, менше навантаження на кожен циліндр, спокійна робота з коробкою DQ250. Вимогливий до якості пального, тому свіжопригнані екземпляри з підтвердженою європейською історією тут у пріоритеті.
1.8 TSI (США, 170 к.с.)
Американські Golf з мотором родини EA888 Gen3 - міцні й тягові, але мають фірмову болячку: об’єднаний пластиковий модуль помпи й термостата, який від циклів нагрівання-охолодження починає текти вже на 60-100 тис. км. Плюс котушки запалювання, які на віку 100+ тис. км дають пропуски запалювання. Обидві проблеми не критичні, якщо про них знати і закласти бюджет.
Коробки передач
Механічні коробки Golf 7 проблем практично не створюють - зчеплення і двомасовий маховик зношуються передбачувано. Уся інтрига - у роботах DSG.
DQ200 - семиступенева коробка з двома сухими зчепленнями, її ставили з моторами до 250 Нм: 1.2 TSI, 1.4 TSI і 1.6 TDI. Ось механіка її головної проблеми: сухі зчеплення працюють без масляної ванни, тому в заторах, де коробка постійно “підтравлює” зчеплення на повзучій швидкості, теплу просто нікуди відводитися - накладки перегріваються і зношуються прискорено. Додайте мехатронік, у якому гідроакумулятор з часом дає тріщину і тиск у системі падає - і отримаєте класичний сценарій: ривки на 1-2 передачах, а на 100-120 тис. км - заміна зчеплень або ремонт мехатроніка. Після 2014 року коробку модернізували, і живе вона довше, але в міських умовах це все одно найслабший вузол Golf 7.
DQ250 - шестиступенева DSG з “мокрими” зчепленнями в масляній ванні, розрахована до 350 Нм. Її ставили на 2.0 TDI і потужні бензинові версії. Тепло відводить олива, тому зносостійкість у рази вища - за статистикою гарантійних випадків це найнадійніша DSG концерну. Єдина умова - міняти оливу з фільтром кожні 60 тис. км, а не вірити в “залито на весь термін служби”.
Практичний висновок: 2.0 TDI + DQ250 можна брати спокійно, 1.4 TSI + DQ200 - тільки після діагностики адаптацій зчеплень сканером, 1.6 TDI з DQ200 для міста - найризикованіша зв’язка.
Слабкі місця
Перед оглядом звірте типові несправності з нашим гідом симптомів поломок, а тут - головне саме для Golf 7:
- Пластиковий корпус термостата і помпа (EA211 та 1.8 TSI). Від термоциклів пластик дає мікротріщини, антифриз повільно йде. Ознаки - падіння рівня охолоджувальної рідини і солодкуватий запах під капотом.
- DQ200: зчеплення і мехатронік. Ривки, вібрація на старті, аварійний режим.
- EGR і сажовий фільтр на дизелях. Міська експлуатація забиває їх у рази швидше за трасову. Діагностику EGR варто робити кожні 30 тис. км.
- Форсунки Delphi на 1.6 TDI. З віком переливають пальне, лікується тільки ремонтом або заміною.
- Котушки запалювання на TSI. Пропуски запалювання після 100 тис. км, особливо на прошитих моторах.
- Скручений пробіг у свіжопригнаних. Найпоширеніша “поломка” українського ринку: одометр показує 120 тисяч, а зчеплення DQ200 і сидіння кажуть про всі 250.
Ціни купівлі та утримання
Розкид цін на українському ринку в серпні 2026 року (за курсом близько 42 грн за долар) виглядає так. Ранні машини 2012-2014 років з пробігами 150-200 тис. км коштують 9 000 - 12 000 доларів, тобто приблизно 380 000 - 500 000 грн. Екземпляри 2015-2016 років з пробігом 100-150 тис. км - 12 000 - 16 000 доларів (близько 500 000 - 670 000 грн). Рестайлінг 2017-2019 років з пробігом до 100 тис. км - 16 000 - 22 000 доларів (670 000 - 920 000 грн) і вище. GTI та топові комплектації йдуть від 700 000 грн.
Значна частина пропозицій - авто “щойно з Європи”. Це нормальний шлях, часто такі машини доглянутіші за місцеві, але рахуйте повну вартість: до ціни лота додаються доставка і платежі на кордоні. Скільки саме - швидко прикине наш калькулятор розмитнення. В утриманні Golf 7 недорогий як для європейця: запчастин море, будь-який сервіс знає ці мотори. Найдорожчі планові позиції - заміна модуля помпи-термостата (у Європі це 400-600 євро на незалежному сервісі, в Україні відчутно дешевше за роботою) і обслуговування DSG.
Кому варто, кому ні
Варто брати, якщо ви шукаєте сучасний, економічний і керований хетчбек на 3-5 років володіння, готові до вдумливого вибору конкретного екземпляра і не женетеся за найдешевшим лотом. Ідеальні зв’язки: 1.4 TSI з механікою для міста, 2.0 TDI з DQ250 для траси, 1.6 TDI з механікою для економних далекобоїв.
Не варто, якщо бюджет тягне тільки на найдешевші Golf 7 до 380 000 грн - за ці гроші ви отримаєте або вбитий екземпляр, або DQ200 на межі ресурсу, і доглянутий Golf 6 за ті самі гроші буде чеснішою покупкою. Також модель не для тих, хто планує їздити виключно короткими міськими відрізками на дизелі - сажовий фільтр і EGR перетворять економію на регулярні витрати.
Поширені запитання
Який Golf 7 найнадійніший?
Дизельний 2.0 TDI з коробкою DQ250 - найвитриваліша зв’язка покоління. Серед бензинових найкращий вибір - 1.4 TSI EA211 після 2014 року з механічною коробкою: ремінний ГРМ, витривалість і недороге обслуговування.
Чи варто боятися коробки DSG на Golf 7?
Залежить від типу. “Мокра” DQ250 на 2.0 TDI надійна і боятися її не треба - достатньо міняти оливу кожні 60 тис. км. “Суха” DQ200 на 1.2-1.4 TSI і 1.6 TDI в місті доживає до ремонту зчеплень або мехатроніка орієнтовно на 100-120 тис. км, тому перед купівлею обов’язкова комп’ютерна діагностика адаптацій.
Скільки коштує Golf 7 в Україні у 2026 році?
Від приблизно 380 000 грн за машини 2012-2014 років з великими пробігами до 920 000 грн і вище за рестайлінг 2017-2019 років з пробігом до 100 тис. км. Середній бюджет розумної покупки - 500 000 - 670 000 грн за екземпляр 2015-2016 років.
Що краще для України: Golf 7 бензин чи дизель?
Для міста - бензиновий 1.4 TSI: він не має сажового фільтра, який страждає від коротких поїздок. Для регулярних трасових пробігів - 1.6 TDI або 2.0 TDI: витрата пального на третину менша, а самі дизелі витривалі.
Чи кращий Golf 7 за Golf 6?
Так, і суттєво: платформа MQB зробила його легшим і тихішим, а головне - бензинові EA211 з ременем позбулися хвороб ланцюгових EA111 з Golf 6 (розтягнутий ланцюг, масложор). Доплата за перехід з шостого покоління на сьоме - одна з найвиправданіших на вторинці.
Вердикт
Golf 7 - той рідкісний випадок, коли наймасовіше вживане авто країни справді заслуговує на свою популярність. Брати варто: за 500 000 - 670 000 грн ви отримуєте сучасну платформу, економічні мотори і величезний вибір екземплярів. Але успіх покупки на 90 відсотків вирішується вибором зв’язки: 1.4 TSI з механікою або 2.0 TDI з DQ250 - так, 1.6 TDI з DQ200 для міських заторів - ні. Головна помилка покупця - повірити красивому одометру свіжопригнаного лота і зекономити на діагностиці: перевірка історії та сканер коштують копійки порівняно з ремонтом мехатроніка. Як саме перевіряти машину перед купівлею - покроково розповідаємо в гіді з перевірки вживаного авто.
Читайте також: Тиск у шинах VW Golf 7 (Mk7, 5G): таблиця по розмірах.
Читайте також: Розмір шин і дисків VW Golf 7 (Mk7, 5G): розболтовка і взаємозамінні розміри.


