Коротко: 4N14 - дизель Mitsubishi 2.2 DI-D: 2268 см³, алюмінієвий блок, 16 клапанів, турбіна зі змінною геометрією і ланцюговий привід ГРМ. Його ставили на Outlander другого і третього поколінь, ASX, Eclipse Cross, L200 після оновлення 2019 року і японський Delica D:5; потужність залежно від моделі - від 145 до 177 к.с. Ранні версії мали систему MIVEC зі зміною фаз і висоти підйому впускних клапанів, але на Outlander третього покоління мотор пішов уже без неї. Головне, що варто знати власнику: на версіях із сажовим фільтром рівень оливи може рости через пальне, і Mitsubishi прямо описує це в посібнику.
Який саме 4N14 у вас
Під однією назвою 2.2 DI-D Mitsubishi продавала кілька виконань, які відрізняються потужністю, моментом і системою очищення вихлопу. Нижче - ті, що підтверджені документами виробника або каталогом ADAC.
| Модель і ринок | Роки за джерелами | Потужність і момент | Очищення вихлопу |
|---|---|---|---|
| Outlander II, Європа | з 2010 року | 177 к.с., 380 Нм; з MIVEC, механіка | сажовий фільтр |
| Outlander III, Європа | з 2012 року; у Німеччині до 08.2018 | 150 к.с.; 380 Нм з механікою, 360 Нм з автоматом; без MIVEC | Euro 5 з сажовим фільтром; з 10.2015 Euro 6b: накопичувальний каталізатор NOx і сажовий фільтр |
| ASX, Німеччина | 10.2013-08.2018 | 150 к.с., 360 Нм, автомат | Euro 5, з липня 2015 року гама переходить на Euro 6b |
| Eclipse Cross, Європа | каталог 2020 модельного року | 148 к.с., 388 Нм, восьмиступеневий автомат | Euro 6d-TEMP |
| L200, Європа | з 2019 року (2020 модельний рік) | 150 к.с., 400 Нм | Euro 6d-TEMP, SCR з AdBlue |
| Delica D:5, Японія | з 01.2013; оновлена з 02.2019 | 148 к.с. і 360 Нм; після оновлення 145 к.с. і 380 Нм | після оновлення - SCR з AdBlue |
Джерела: пресреліз Mitsubishi про Outlander з новим 2.2 (Outlander II), каталог ADAC і картка ADAC для оновленого Outlander з автоматом (Outlander III), Звіт ADAC про вживаний ASX (ASX), європейський каталог Eclipse Cross, каталог L200 і пресреліз Mitsubishi про прем’єри в Женеві (L200), пресреліз Mitsubishi і специфікація Delica D:5 (Delica). Mitsubishi називає Delica 2019 року першим своїм автомобілем із системою SCR (екологічний звіт Mitsubishi 2019 року). Важливе уточнення: Euro 6 на Outlander III не означає AdBlue - там стоїть накопичувальний каталізатор NOx.
Поширене твердження, що на L200 буває лише 2.4 (4N15), неправильне: каталог Mitsubishi для європейського L200 після оновлення 2019 року прямо називає 4N14 об’ємом 2268 см³. Про сам пікап - у регламенті ТО Mitsubishi L200.
Технічні характеристики
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Робочий об’єм | 2268 см³, 4 циліндри |
| Діаметр циліндра і хід поршня | 86,0 х 97,6 мм |
| Блок | алюмінієвий |
| Газорозподіл | два розподільні вали (DOHC), 16 клапанів, ланцюговий привід |
| Ступінь стиску | 14,9:1 у ранніх версій, 14,4:1 у пізньої Delica |
| Наддув | турбіна зі змінною геометрією |
| MIVEC | є на ранніх версіях (Outlander II); на Outlander III немає |
| Олива (посібник Outlander) | ACEA C1, C2, C3, C4 або JASO DL-1; в’язкість за температурною діаграмою; для інших моделей - за їхнім посібником |
Об’єм, розміри циліндра, матеріал блока і турбіну наводить пресреліз Mitsubishi про Outlander з новим 2.2; відмову від MIVEC на Outlander третього покоління виробник описує в пресрелізі Mitsubishi про Outlander третього покоління; ланцюговий привід підтверджує каталог ADAC.
Олива і чому росте її рівень
Посібник Mitsubishi для Outlander допускає оливу класів ACEA C1, C2, C3 або C4 чи JASO DL-1, а в’язкість радить обирати за температурною діаграмою, тож «тільки 5W-30 C3» - не вимога виробника. Для раннього Outlander III копія сервісної документації називає 5,8 л оливи без оливного охолоджувача і 5,9 л з ним, разом із фільтром; повністю цей документ ми не перевірили, а єдиного об’єму для всіх 4N14 не знайшли, тож для своєї машини звіряйтеся з посібником. Британський сайт Mitsubishi вказує для Outlander Diesel і ASX Diesel обслуговування кожні 12 500 миль (близько 20 000 км) або 12 місяців (сайт Mitsubishi у Великій Британії).
Найважливіше для власника - механізм, який Mitsubishi прямо описує в посібнику власника Outlander Diesel 2011 модельного року: коли сажовий фільтр очищається випалюванням, частина пального може потрапити в моторну оливу, і її рівень підвищується. Посібник вимагає замінити оливу, якщо рівень на щупі дійшов до позначки X або перевищив її, а повідомлення про надмірний рівень оливи на 4N14 - привід негайно звернутися на сервіс. Тому на дизельному Outlander чи ASX рівень на щупі перевіряють регулярно, і рівень вище норми - не «добре, що не їсть», а сигнал.

Найчастіше так буває, коли машина їздить короткими маршрутами і випалювання фільтра раз у раз переривається. Як працює сам фільтр - у матеріалі сажовий фільтр DPF; якщо діагностика показує часту регенерацію, допоможе розбір P2459.
Відкличні кампанії і бюлетені
| Документ | Суть | Кого стосується |
|---|---|---|
| RAPEX A12/1137/14 | неправильно оброблений посадковий отвір сальника роздавальної коробки: сальник міг зміститися, рідина ATF витекти, з’являлися проблеми з перемиканням аж до втрати руху | Outlander GF6W з 4N14, 2013 модельний рік |
| Mitsubishi Tech Talk TT279 (березень-квітень 2024) | вода потрапляє в роз’єм датчика тиску в паливній рампі Common Rail після миття під тиском; мотор може заглухнути і не завестися | 4N14; це технічне повідомлення, не відкликання |
Бюлетень TT279 - бюлетень Mitsubishi Tech Talk TT279 у базі NHTSA. Кампаній саме щодо ланцюга ГРМ, розрідження оливи чи форсунок 4N14 на Outlander III і ASX ми в перевірених джерелах не знайшли; це не означає, що їх не було. Перевірити, чи виконано роботи за кампаніями на конкретній машині, можна в дилера за VIN.
Проблеми: що підтверджено, а що ні
Звіт ADAC про вживаний ASX оцінює надійність ASX як добру або дуже добру; за результатами TÜV слабкі місця - стоянкове гальмо, корозія і борозни на гальмівних дисках, зрідка шарніри кермового приводу. Згадані там і турбокомпресори машин 2011 і 2014 років, але без прив’язки саме до 4N14. Для Outlander III ADAC серед причин поломок називає стартерну батарею і кампанії щодо стоянкового гальма та корозії задніх супортів - це дані про модель загалом.
| Твердження | Що кажуть джерела |
|---|---|
| «Рівень оливи росте сам собою» | Підтверджено як механізм: Mitsubishi пояснює це пальним, яке потрапляє в оливу під час очищення сажового фільтра |
| «На всіх 4N14 є MIVEC» | Ні: Outlander III отримав мотор без MIVEC |
| «Ступінь стиску 14,9 у всіх версій» | Ні: у пізньої Delica - 14,4:1 |
| «На L200 тільки 2.4» | Ні: європейський L200 після оновлення 2019 року має 4N14 2.2 |
| «Тільки олива 5W-30 C3» | Посібник допускає ACEA C1-C4 або JASO DL-1 з в’язкістю за діаграмою |
| «Розтягується ланцюг ГРМ» | Частоту й типовість розтягування за перевіреними джерелами не встановлено; кампаній чи бюлетенів про ланцюг ми не знайшли |
| «Euro 6 - значить AdBlue» | Не завжди: Outlander III Euro 6b має накопичувальний каталізатор NOx, SCR з AdBlue - на L200 і пізній Delica |
Чим відрізняється від інших дизелів Mitsubishi
4N14 - середній мотор сімейства 4N1. Молодший 4N13 об’ємом 1.8 теж алюмінієвий, зі ступенем стиску 14,9:1 і дизельним MIVEC (пресреліз Mitsubishi про ASX 1.8 DI-D). Старший 4N15 об’ємом 2.4 зробили для L200 нового покоління 2015-2016 років; ступінь стиску в нього 15,5:1 (пресреліз Mitsubishi про новий двигун L200). А попередній 2.2 DI-D на Outlander другого покоління - зовсім інший мотор: Mitsubishi підтверджує його походження від PSA і те, що 156-сильну версію з роботизованою коробкою TC-SST продавали паралельно з 177-сильним 4N14 на механіці. Старший попередник у пікапах - двигун 4D56.
Ресурс
Заводської цифри ресурсу в перевірених джерелах немає, і ми не наводимо оцінок без статистики. Стан конкретного мотора визначають якість і своєчасність заміни оливи (з урахуванням розрідження пальним), режим їзди, стан сажового фільтра і паливної апаратури. Оцінюють на СТО: рівень і запах оливи на щупі, історію регенерацій фільтра за діагностикою, корекції форсунок, тиск у рампі, тиск наддуву.
Чи варто брати авто з 4N14
Так, якщо машина їздила трасою чи змішаним циклом і має історію обслуговування: саме такий режим дизелю із сажовим фільтром підходить найкраще. Відмовитися або торгуватися варто, якщо рівень оливи на щупі вищий за норму і вона пахне дизпаливом, на панелі були повідомлення про рівень оливи чи сажовий фільтр, а машина роками їздила короткими міськими маршрутами. Про самі машини: чи варто брати Mitsubishi Outlander і чи варто брати Mitsubishi ASX.
Що перевірити перед купівлею
- Рівень оливи на щупі: не вище норми і не біля позначки X, без запаху пального.
- Документи про заміни оливи; при міській експлуатації - частіші за плановий інтервал.
- Діагностику: помилки сажового фільтра, кількість і переривання регенерацій, корекції форсунок, датчик тиску в рампі.
- Для Outlander GF6W 2013 модельного року - чи виконано кампанію щодо сальника роздавальної коробки.
- Холодний і гарячий пуск, тягу під навантаженням без диму.
- На L200 і Delica з SCR - рівень і помилки системи AdBlue.
Загальна методика огляду - перевірка б/в авто за 30 хвилин.
Обслуговування
- Олива для Outlander - ACEA C1-C4 або JASO DL-1 за посібником; для L200, Eclipse Cross і Delica - за їхніми посібниками. Об’єм - за посібником своєї машини.
- Інтервал для Outlander і ASX з дизелем за британським регламентом Mitsubishi - 12 500 миль (близько 20 000 км) або 12 місяців; при коротких поїздках і зростанні рівня оливи - частіше.
- Рівень оливи - перевіряти регулярно, при позначці X міняти.
- Не мити моторний відсік під тиском біля датчика тиску в паливній рампі.
- Регламенти: ТО Outlander III, ТО Mitsubishi ASX.
FAQ
На які машини ставили 4N14?
На Outlander другого і третього поколінь, ASX, Eclipse Cross, L200 після оновлення 2019 року і японський Delica D:5.
У 4N14 ланцюг чи ремінь ГРМ?
Ланцюг. ADAC підтверджує ланцюговий привід для Outlander третього покоління.
Чому на дизельному Outlander росте рівень оливи?
Mitsubishi пояснює це так: під час очищення сажового фільтра частина пального потрапляє в оливу. Якщо рівень на щупі дійшов до позначки X, оливу треба міняти.
Яку оливу лити в 4N14?
Для Outlander посібник Mitsubishi допускає ACEA C1, C2, C3 або C4 чи JASO DL-1, в’язкість - за температурною діаграмою. Для L200, Eclipse Cross чи Delica звіряйтеся з посібником своєї машини.
Чи є на 4N14 система MIVEC?
На ранніх версіях, зокрема на 177-сильному Outlander II, так. На Outlander третього покоління мотор пішов уже без неї.
Чим 4N14 відрізняється від 4N15?
4N15 об’ємом 2.4 зробили для L200 нового покоління, ступінь стиску в нього 15,5:1. 4N14 - 2.2, і після оновлення 2019 року він теж стоїть на європейському L200.
Дивіться також: двигун 4D56, двигун 4B11, каталог двигунів - проблеми і ресурс.
Фото: TTTNIS, Wikimedia Commons, суспільне надбання (двигун Mitsubishi 4N14 на виставковому стенді; кадр обрізано).


