Коротко: G9U - дизель Renault 2.5 dCi: 2464 см³, 16 клапанів, чавунний блок, Common Rail Bosch і ремінь ГРМ. Його ставили на Renault Master II і Trafic II, Opel Movano A і Vivaro A та Nissan Interstar і Primastar. Потужність - від 99 до 146 к.с., момент - від 260 до 320 Нм залежно від індексу. Сажовий фільтр мають не всі версії, і саме від нього залежить, яку оливу лити. Відкличних кампаній щодо самого мотора в перевірених джерелах немає, а знамените «провертання вкладишів» документами не підтверджене.
Яка версія G9U у вас
Версії розрізняють за тризначним індексом після G9U: він є на табличці двигуна і в каталогах запчастин. Потужність подаємо так, як у посібниках: у кіловатах, у дужках - перерахунок у кінські сили.
| Індекс | Потужність | Момент | Норма і сажовий фільтр | Де підтверджений |
|---|---|---|---|---|
| G9U 754 | 73 або 84 кВт (99 або 114 к.с.) | 260 або 290 Нм | Euro III, без фільтра | Opel Movano A (посібник Vauxhall Movano, липень 2007), Renault Master II |
| G9U 650 | 74 або 88 кВт (101 або 120 к.с.) | 260 або 290 Нм | Euro IV, без фільтра | Opel Movano A |
| G9U 632 | 107 кВт (145 к.с.) | 320 Нм | Euro IV, із сажовим фільтром | Opel Movano A |
| G9U 630 | 84 або 107 кВт (114 або 145 к.с.) | 290 або 310 Нм | є виконання з фільтром і без | Opel Vivaro A (посібник Vauxhall Vivaro 2011 модельного року) |
| G9U 730 | у перевірених документах не уточнено | не уточнено | не уточнено | Renault Trafic II (сервісна нота Renault NT 3788A) |
| G9U 720, 724, 750 | у перевірених документах не уточнено | не уточнено | не уточнено | Renault Master II (сервісна нота Renault NT 3736A, 04.2003) |
Nissan Primastar dCi 150 за даними каталогу ADAC розвиває 107 кВт (146 к.с.) і 320 Нм, цю модифікацію випускали з 09.2006 до 07.2011. Назви на кшталт dCi 100, 115, 120, 135, 140, 145 і 150 - це торгові позначення різних років і марок, а не сім окремих моторів. Renault Espace IV і Laguna II до цього списку не належать: за сервісною нотою Renault на них стояв менший мотор тієї самої родини, 2.2 dCi (G9T).

Технічні характеристики
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Робочий об’єм | 2464 см³, 4 циліндри |
| Діаметр і хід поршня | 89 х 99 мм |
| Ступінь стиску | 17,8:1 (G9U 754), 18,1:1 (632 і 650), 17,1:1 (630) |
| Блок | чавунний |
| Клапани | 16 (підтверджено для 630, 632 і 650) |
| Привід ГРМ | зубчастий ремінь |
| Впорскування | Common Rail Bosch: насос CP3, блок EDC15C3, тиск до 1350 бар (G9U 730); на пізніших 630, 632 і 650 - блок EDC16C36 і тиск до 1600 бар |
| Наддув | турбіна з інтеркулером |
| Олива | 7,5 л із фільтром на версіях Euro IV; 8,0 л на Movano Euro III |
Дані за посібниками Vauxhall Movano і Vivaro та сервісними нотами Renault NT 3736A і NT 3788A.
Сажовий фільтр і олива
Головне, що треба з’ясувати про свій 2.5 dCi перед заміною оливи, - чи є на ньому сажовий фільтр. За посібником Movano 2007 року версія 754 (Euro III) і версія 650 (Euro IV) його не мають, а 632 має. Для 630 на Vivaro посібник 2011 модельного року прямо перелічує виконання і з фільтром, і без, тож ні рік, ні індекс самі по собі відповіді не дають: дивіться на вихлопну систему або запитайте в дилера за VIN.
| Автомобіль | Без сажового фільтра | Із сажовим фільтром | Об’єм | Інтервал за таблицею |
|---|---|---|---|---|
| Renault Trafic II | допуск RN0710 | допуск RN0720 | 7,5 л | 30 000 км за легких умов, 15 000 км за важких, не рідше ніж раз на рік |
| Renault Master II | допуск RN0710 | допуск RN0720 | 7,5 л | 40 000 км або 2 роки за легких умов, 20 000 км або 1 рік за важких |
| Opel Vivaro A | dexos2; якщо її немає - GM-LL-B-025 або олива класу ACEA A3/B4 | dexos2; якщо її немає - олива класу ACEA C3 | 7,5 л | за сервісним індикатором, не рідше ніж раз на рік |
Рядки Renault - це таблиця Renault Trucks Oils, редакція 07.2017 для версій Euro IV, рядок Opel - посібник Vivaro. Розвізний фургон у місті - якраз важкі умови, тому орієнтуватися варто на коротший інтервал. Про сам фільтр - у матеріалі сажовий фільтр DPF.
Ремінь ГРМ
Привід ГРМ у G9U ремінний, це підтверджує сервісна нота Renault. А от популярна цифра «120 000 км або 5 років» як єдиний заводський інтервал для всіх G9U у перевірених документах не підтверджена: Renault відсилає до графіка обслуговування конкретного автомобіля. Тому інтервал беріть зі своєї сервісної книжки, а на машині без історії міняйте ремінь з роликами і помпою одразу.
Проблеми: що підтверджено, а що ні
| Твердження | Що кажуть джерела |
|---|---|
| «У 2.5 dCi провертає шатунні вкладиші» | Не підтверджено ні документами виробника, ні ADAC чи TÜV |
| «Слабкий масляний насос» | Не підтверджено |
| «Масово виходять з ладу форсунки» | Не підтверджено: є процедури ремонту, але не дані про частоту |
| «Клапан EGR - хронічна слабкість» | Не підтверджено |
| «Турбіна жене оливу в інтеркулер» | Такий сценарій Renault передбачає: після відмови турбіни сервісна нота вимагає перевірити інтеркулер на оливу і прохідність зливної трубки. Наскільки це поширено, джерела не кажуть |
| «Двомасовий маховик не ходить» | Не підтверджено |
| «Ресурс 400-500 тисяч кілометрів» | Заводської цифри в перевірених джерелах немає |
Серед знайдених кампаній є одна, і вона не про двигун: за даними каталогу ADAC, у листопаді 2007 року Trafic, Vivaro і Primastar відкликали через неправильно прокладений джгут проводки під панеллю. Він міг перетертися і спричинити проблеми з пуском та електрикою; для Primastar названо машини, виготовлені з 16.05.2006 до 11.04.2007.
Статистика техоглядів теж говорить про автомобіль загалом, а не про мотор. За даними звіту TÜV про комерційні автомобілі 2019 року, серед машин віком 9-10 років значні дефекти мали 34,9% Renault Master, 35,6% Trafic і 37,0% Opel Vivaro, а течі оливи з двигуна чи трансмісії - відповідно 10,9%, 10,8% і 10,0%. Це вибірка техоглядів 2019 року, але шукати течі при огляді варто й сьогодні.
G9U, G9T і F9Q: не сплутати
| Двигун | Об’єм | Діаметр і хід | Де стояв |
|---|---|---|---|
| 2.5 dCi (G9U) | 2464 см³ | 89 х 99 мм | Master II, Trafic II, Movano A, Vivaro A, Interstar, Primastar |
| 2.2 dCi (G9T) | 2188 см³ | 87 х 92 мм | та сама родина; зокрема Espace IV і Laguna II |
| 1.9 dCi (F9Q) | 1870 см³ | 80 х 93 мм | інша родина; на Vivaro версія F9Q 760 має 74 кВт і 240 Нм (посібник Vauxhall Vivaro, січень 2007) |
G9T і G9U споріднені, але переносити на 2.5 dCi несправності 2.2 dCi не можна: це різна геометрія і різні автомобілі. Про молодший мотор є окремий розбір: двигун 1.9 dCi (F9Q).
Чим його замінили
Renault Master третього покоління у 2010 році отримав 2.3 dCi (пресреліз Renault); про нього - двигун M9T 2.3 dCi. З Trafic історія складніша, ніж «у 2010 році замінили на 2.0 dCi»: за даними каталогу ADAC, 2.0 dCi був у лінійці Trafic уже з 10.2006, а посібник Vivaro 2011 модельного року ще містить 2.5 dCi. Кілька років обидва мотори продавали паралельно. Про двигун 2.0 dCi - двигун M9R.
Ресурс
Заводської цифри ресурсу в перевірених джерелах немає, і ми не наводимо оцінок без статистики. Для комерційного дизеля історія важить більше за пробіг: як часто міняли оливу і чи відповідала вона наявності сажового фільтра, коли міняли ремінь, чи їздила машина з причепом і перевантаженням. Оцінюють на СТО: тиск оливи на прогрітому моторі, компресія, корекції форсунок, тиск наддуву, олива в інтеркулері.
Чи варто брати авто з G9U
Версії 2.5 dCi розвивають від 260 до 320 Нм, і для повного завантаження чи причепа це вагомий аргумент. Брати його варто з підтвердженою історією замін оливи і ременя та після діагностики з вимірюванням тиску оливи. Відмовитися або торгуватися варто, якщо історії немає, мотор стукає, в інтеркулері стоїть олива або сажовий фільтр видалено невідомо як. Про самі машини: чи варто брати Renault Trafic і Renault Master.
Що перевірити перед купівлею
- Індекс двигуна і наявність сажового фільтра: від цього залежить олива.
- Історію замін оливи: дати, пробіги і допуск, а не лише останній запис.
- Тиск оливи на прогрітому моторі і сторонні стуки.
- Інтеркулер: чи не накопичилася в ньому олива; якщо так, причину з’ясовують на СТО.
- Течі оливи з двигуна і коробки: у вибірці TÜV 2019 року їх мали 10-11% перевірених фургонів цих моделей віком 9-10 років.
- Діагностику: корекції форсунок, тиск у рампі, помилки наддуву і сажового фільтра.
- Документи про заміну ременя ГРМ.
Якщо діагностика показує недодув, почніть з розбору P0299: турбіна не додуває. Загальна методика огляду - у матеріалі перевірка б/в авто за 30 хвилин.
Обслуговування
- Олива для Renault Trafic II і Master II версій Euro IV: 7,5 л із фільтром; допуск RN0710 без сажового фільтра і RN0720 із фільтром. Для Opel і Nissan - за їхніми посібниками.
- Інтервал за важких умов за таблицею Renault Trucks Oils: Trafic - 15 000 км, Master - 20 000 км, не рідше ніж раз на рік.
- Ремінь ГРМ - за сервісною книжкою конкретного автомобіля.
- Регламент: ТО Renault Trafic 2.
FAQ
G9U - це який двигун?
Дизель Renault 2.5 dCi об’ємом 2464 см³ з Common Rail Bosch, 16 клапанами і ременем ГРМ. Стояв на Renault Master II і Trafic II, Opel Movano A і Vivaro A, Nissan Interstar і Primastar.
Яка потужність 2.5 dCi?
Від 73 кВт (99 к.с.) і 260 Нм до 107 кВт (145-146 к.с.) і 320 Нм залежно від індексу і року.
У G9U ремінь чи ланцюг ГРМ?
Ремінь. Інтервал заміни беріть із сервісної книжки свого автомобіля: єдиної заводської цифри для всіх версій у перевірених документах немає.
Яку оливу лити у 2.5 dCi?
Для Renault Trafic II і Master II версій Euro IV залежить від сажового фільтра: за таблицею Renault Trucks Oils без фільтра - допуск RN0710, із фільтром - RN0720, об’єм 7,5 л із фільтром. Для Opel і Nissan дивіться їхні посібники: Opel, наприклад, вимагає dexos2.
Чи є на 2.5 dCi сажовий фільтр?
Не на всіх. За посібником Movano версії 754 і 650 його не мають, 632 має, а 630 на Vivaro буває і з фільтром, і без.
Чи правда, що в G9U провертає вкладиші?
Документами виробника, ADAC чи TÜV це не підтверджено. Перед купівлею все одно варто виміряти тиск оливи на прогрітому моторі, як і на будь-якому дизелі з великим пробігом.
Дивіться також: двигун F9Q 1.9 dCi, двигун M9R 2.0 dCi, каталог двигунів - проблеми і ресурс.
Фото: Vauxford, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 (Renault Master 2.5 dCi 120 2006 року; кадр обрізано, скло затоновано).


