Двигун K7J 1.4 8V (Renault Logan, Sandero, Clio): характеристики, ремінь ГРМ, клапани, проблеми

Коротко: K7J - бензиновий мотор Renault 1.4 8V з розподіленим упорскуванням: 1390 см³, один розподільний вал, 55 кВт (75 к.с.) і 112 Нм. Його ставили на Dacia і Renault Logan першого покоління, Sandero, Clio II, Symbol і Kangoo. Привід ГРМ ремінний, гідрокомпенсаторів немає: клапанні зазори регулюють вручну. Виробник пропонував і заводські версії на газі. Статистика ADAC для Logan і Sandero називає ремінь ГРМ, свічки, високовольтні дроти, котушки і датчик колінвала, але це дані про моделі загалом.

Який саме K7J у вас

ІндексДе стоявДжерело
K7J 700Renault Clio II, Kangooтехнічна нота Renault NT 6010A
K7J 701Renault Kangooтехнічна нота Renault NT 6010A
K7J 710Logan (тип LS0A); за Wikipedia також Sanderoтехнічна нота Renault NT 6010A
K7J 714версія на зрідженому газі (LPG)Wikipedia, Renault K-Type

Роки дає лише Wikipedia: Clio - 1997-2003, Symbol - 1999-2006, Kangoo - 2001-2003, Dacia Logan - 2004-2010, Sandero - 2008-2010. Для машин українського ринку під маркою Renault вони можуть відрізнятися, тому орієнтуйтеся на свої документи.

Технічні характеристики

ПараметрЗначення
Робочий об’єм1390 см³, 4 циліндри
Діаметр циліндра і хід поршня79,5 х 70 мм
Ступінь стиску9,5:1
Клапани8, один верхній розподільний вал
Блокчавунний (за Wikipedia)
Потужність і момент55 кВт (75 к.с.) при 5500 об/хв, 112 Нм при 3000 об/хв (Logan 1.4 MPI)
Привід ГРМзубчастий ремінь
Клапанні зазори на холодному двигунівпуск 0,10-0,15 мм, випуск 0,25-0,30 мм, якщо клапани не міняли (після заміни клапанів випуск 0,20-0,25 мм); гідрокомпенсаторів немає
Олива3,3 л із заміною фільтра (орієнтовний об’єм для 1.4 за посібником Logan MCV)
БензинRON 95

Геометрія і зазори - за технічною нотою Renault NT 6010A, потужність - за даними Dacia для Logan (пресматеріал Dacia), об’єм оливи - посібник Dacia Logan MCV.

K7J і K7M: чим відрізняються 1.4 і 1.6

Це близькі родичі. У K7M 1.6 той самий діаметр циліндра, 79,5 мм, але довший хід поршня: 80,5 мм проти 70 мм. Звідси 1598 см³ замість 1390 і помітно більша тяга: на Logan це 87 к.с. і 128 Нм проти 75 к.с. і 112 Нм у K7J.

Порівняння двигунів Renault K7J 1.4 і K7M 1.6: однаковий діаметр циліндра, різний хід поршня
K7J і K7M мають однаковий діаметр циліндра; 1.6 відрізняється довшим ходом поршня. Гідрокомпенсаторів немає в обох.

Конструкція обох проста: вісім клапанів, один розподільний вал, розподілене впорскування. Попередником була родина Energy (E7J): за Wikipedia, головна зміна при переході до родини K - відмова від знімних гільз, циліндри виконані прямо в чавунному блоці. Про старший мотор є окремий розбір: двигун K7M.

Ремінь ГРМ і клапани

Привід ГРМ ремінний. Офіційного інтервалу заміни в кілометрах і роках саме для K7J у відкритих документах ми не знайшли: Dacia відсилає до графіка обслуговування конкретного автомобіля. Цифри зі статей і форумів сервісну книжку не замінюють. Важливіше інше: і ADAC, і його статистика поломок називають ремінь ГРМ серед причин відмов Logan і Sandero. Тому на машині без документів про заміну ремінь з роликом міняють одразу після купівлі.

Гідрокомпенсаторів у цьому моторі немає. Зазори клапанів регулюють механічно: за технічною нотою Renault на холодному двигуні має бути 0,10-0,15 мм на впуску і 0,25-0,30 мм на випуску, якщо клапани не міняли; після заміни клапанів для випуску документ дає 0,20-0,25 мм. Періодичності цієї роботи в перевірених документах немає, тож орієнтир - сервісна книжка і стан: гучний цокіт зверху або нерівна робота на холостому ходу - привід перевірити зазори.

Олива і бензин

Посібник Logan MCV називає для 1.4 орієнтовно 3,3 л оливи разом із фільтром, а вимоги до оливи та інтервал її заміни пропонує перевіряти в сервісній книжці. Сучасний каталог олив Renault рекомендує для бензинових Logan і Sandero цих років 5W-40 з допуском RN0710 або 5W-30 з допуском RN17. Для німецького ринку Dacia називала 30 000 км між замінами; чи стосується це автомобіля, проданого в Україні, документи не кажуть, тому інтервал для своєї машини та умов їзди перевіряйте в сервісній книжці.

Бензин - RON 95 (прайс Dacia Sandero, липень 2009). Посібник Logan дозволяє короткочасно залити RON 91, якщо на лючку вказано 95 або 98, але дозволу їздити на 92-му постійно для всіх K7J ми не знайшли.

Заводські версії на газі

Logan і Sandero 1.4 MPI продавали і в заводському виконанні на зрідженому газі (реліз Dacia). Для німецького Sandero LPG заводський прайс указує 53 кВт (72 к.с.) і 112 Нм на газі, тобто трохи менше, ніж 75 к.с. на бензині. Існування заводських газових версій не означає, що будь-який K7J однаково добре перенесе обладнання, встановлене пізніше: це залежить від самого обладнання, його налаштування і подальшого обслуговування. Про вибір і вартість обладнання: ГБО 4-го покоління і окупність ГБО.

Проблеми: що називають ADAC і TÜV

ДжерелоLoganSandero
Звіти ADAC про вживані авторемінь ГРМ, свічки запалювання, стартер (звіт ADAC про вживаний Logan)ремінь ГРМ, стартер (звіт ADAC про вживаний Sandero)
статистика поломок ADAC 2017 рокувисоковольтні дроти, датчик колінвала, ремінь ГРМвисоковольтні дроти, котушки запалювання
звіт TÜV 2019 рокутечі оливи, корозія вихлопу, незадовільні результати перевірки вихлопних газіву перевірених даних окремо не названо

Це дані за моделями з усіма моторами, без виокремлення K7J. Відкличні кампанії, які згадує ADAC, двигуна не стосуються: корозія підсилень кріплення задніх амортизаторів Logan і неправильна робота індикатора ABS на Logan і Sandero. Типові дефекти саме помпи, термостата чи системи охолодження K7J джерелами не підтверджені.

Перевірка поширених тверджень

ТвердженняЩо кажуть джерела
«У K7J гідрокомпенсатори»Ні. Клапани регулюють механічно: впуск 0,10-0,15 мм, випуск 0,25-0,30 мм на холодному двигуні, якщо клапани не міняли
«Ремінь ГРМ міняють кожні 60 тисяч або 4 роки»Офіційного інтервалу для K7J у відкритих документах ми не знайшли; Dacia відсилає до сервісної книжки
«Можна постійно їздити на 92-му»Рекомендований RON 95; посібник дозволяє RON 91 лише короткочасно
«На газі потужність та сама»Для заводського Sandero LPG вказано 53 кВт (72 к.с.) проти 55 кВт (75 к.с.) на бензині
«Мотор зняли у 2010 році всюди»Залежало від ринку: в Австрії 1.2 16V замінив 1.4 MPI на Sandero вже в березні 2009 року
«Ресурс 300-400 тисяч кілометрів»Заводської цифри в перевірених джерелах немає

Чим його замінили

Єдиної дати немає. В Австрії 1.2 16V на 75 к.с. замінив базовий 1.4 MPI на Sandero в березні 2009 року (пресреліз Renault). Для газових Logan і Sandero перехід з 1.4 MPI на 1.2 16V оголосили з кінця 2010 року в більшості країн Європи. А 0.9 TCe на 90 к.с. з’явився вже на новому поколінні Logan і Sandero у 2012 році поряд з 1.2 16V (презентація нового покоління Dacia). Про мотор 1.2 16V - двигун D4F.

Ресурс

Заводської цифри ресурсу в перевірених джерелах немає, і ми не наводимо оцінок без статистики. Для K7J усе вирішує обслуговування: вчасно замінений ремінь, відрегульовані клапани і справна система запалювання. Оцінюють на СТО: компресія в кожному циліндрі, зазори клапанів, стан ременя під кожухом, пропуски запалювання за діагностикою.

Чи варто брати авто з K7J

Так, якщо потрібен бензиновий мотор з відносно простою конструкцією для міста: без турбіни, фазорегуляторів і безпосереднього впорскування. Для траси і повного завантаження 75 сил небагато, тож перед купівлею проїдьтеся з пасажирами; за невеликої різниці в ціні 1.6 K7M їде помітно впевненіше. Відмовитися або торгуватися варто, якщо про ремінь ГРМ нічого не відомо, двигун працює нерівно, а клапани, за словами продавця, «ніколи не регулювали». Про самі машини: чи варто брати Renault Logan.

Що перевірити перед купівлею

  • Документи про заміну ременя ГРМ з роликом.
  • Коли востаннє регулювали клапанні зазори; як працює двигун холодним і прогрітим на холостому ходу.
  • Діагностику: пропуски запалювання, датчик колінвала.
  • Високовольтні дроти, котушку і свічки: стан і вік.
  • Течі оливи і стан вихлопної системи.
  • Якщо стоїть газове обладнання: документи на нього і те, як мотор заводиться та працює на бензині.

Якщо діагностика показує помилку котушки, почніть з розбору P0351: котушка запалювання. Загальна методика огляду - перевірка б/в авто за 30 хвилин.

Обслуговування

  • Олива: орієнтовно 3,3 л із фільтром; за каталогом Renault - 5W-40 RN0710 або 5W-30 RN17.
  • Ремінь ГРМ - за сервісною книжкою; на машині без історії - одразу.
  • Клапанні зазори на холодному двигуні: впуск 0,10-0,15 мм, випуск 0,25-0,30 мм, якщо клапани не міняли.
  • Регламент для наступного покоління Logan (для порівняння): ТО Renault Logan 2012-2022.

FAQ

У K7J ремінь чи ланцюг ГРМ?

Ремінь. Офіційного інтервалу заміни для K7J у відкритих документах ми не знайшли, Dacia відсилає до сервісної книжки; на машині без історії ремінь міняють одразу.

Чи є в K7J гідрокомпенсатори?

Ні. Зазори клапанів регулюють механічно: на холодному двигуні 0,10-0,15 мм на впуску і 0,25-0,30 мм на випуску. Після заміни клапанів для випуску документ Renault дає 0,20-0,25 мм.

Яка потужність K7J?

55 кВт (75 к.с.) при 5500 об/хв і 112 Нм при 3000 об/хв на Logan 1.4 MPI. Для Sandero 1.4 MPI LPG німецького ринку в прайсі 2009 року вказано 53 кВт (72 к.с.).

Чим K7J відрізняється від K7M?

Ходом поршня: 70 мм у K7J проти 80,5 мм у K7M при однаковому діаметрі 79,5 мм. Звідси 1.4 і 75 к.с. проти 1.6 і 87 к.с. на Logan.

Скільки оливи в K7J?

Орієнтовно 3,3 л разом із фільтром за посібником Logan MCV. Рівень перевіряють щупом.

Чи можна ставити ГБО на K7J?

Виробник сам продавав Logan і Sandero 1.4 MPI у версіях на зрідженому газі. Чи підходить конкретна машина для переобладнання і як її потім обслуговувати, вирішують з установником.

Дивіться також: двигун K7M 1.6 8V, двигун K4M 1.6 16V, каталог двигунів - проблеми і ресурс.

Фото: Floraliën Gent, Wikimedia Commons, CC0 (двигун K7J у Dacia Sandero 1.4; напис на кришці заретушовано, кадр обрізано).

Підпишись на нас:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: