ГоловнаВійськова технікаВ ЗСУ знайшли цікавий спосіб використання застарілих трофейних танків Т-62

В ЗСУ знайшли цікавий спосіб використання застарілих трофейних танків Т-62

Українська армія знайшла цікавий спосіб застосування основних бойових танків Т-62, захоплених у російської армії. Вони переробляють ці ОБТ в інженерні машини.

Подробиці

Трофейні Т-62 стають броньованими евакуаційними машинами (БРМ), які йдуть в бій за основними бойовими танками (ОБТ). Коли ці ОБТ виводяться з ладу через ворожий вогонь або застрягання в болотистій місцевості, для їх витягування в безпечне місце використовують перероблений Т-62.

Т-62

Оснащені бульдозерними відвалами та іншим обладнанням, ці БТР можуть допомагати іншим інженерним танкам у підготовці укріплень, ремонті пошкодженої техніки тощо.

Завдяки своїй міцній броні танки часто пошкоджуються, а не знищуються. Тому переобладнання старовинного Т-62 в БТР — геніальна ідея, адже цей танк по суті вже є музейним експонатом із застарілою оптикою та 115-міліметровою гарматою, яка не ефективна проти сучасних танків і піхоти, озброєної сучасними протитанковими засобами.

Т-62

Також українські танки Т-64, Т-72 і Т-80 мають однакове базове озброєння, включаючи 125-міліметрову основну гармату з 12,7-міліметровими кулеметами в якості додаткового озброєння. Основна 115-міліметрова гармата Т-62 є ще одною проблемою, враховуючи унікальні вимоги до боєприпасів.

Раніше на озброєнні української армії були Т-62, які залишилися в спадок від Радянського Союзу. Однак чи є у нас достатні запаси 115-міліметрових боєприпасів і джерела для поповнення цих запасів, невідомо. Що ще важливіше, в Україні недостатньо машин евакуації. Так, наприклад, армія США має 2700 фронтових танків M-1 Abrams і 1200 евакуаційних машин M-88, приблизно по два танки на БТР. Україна мала лише близько трьох десятків БРЕМ-1, БРЕМ-2, БРЕМ-М, БРЕМ-64 і БТС-4 перед вторгненням Росії минулого року.

Цих приблизно 36 БТРів насправді було недостатньо для майже тисячі Т-64, Т-72 і Т-80, які були в нас до війни. Тим не менш, українці захоплюють, ремонтують і передислокують численні російські танки, про що нещодавно розповіли в виданні EurAsian Times.

Процес переобладнання передбачає, що слюсарі знімають восьмитонну вежу танка та замінюють її потужною лебідкою. При цьому неможливо сказати, скільки Т-62 українці переробляють на БТР. Наразі відомо, що ЗСУ захопили щонайменше 43 танки Т-62, згідно з останніми даними, зібраними військовим блогом Oryx на основі візуальних підтверджень. Однак деякі з цих Т-62 були передислоковані українськими військовими в Запоріжжя та, ймовірно, на південь України.

Поки Україна переробляє Т-62 на бронетранспортери, росіяни працюють над тим, щоб зробити ці застарілі танки більш смертоносними за допомогою нової програми модернізації, згідно з якою протягом наступних трьох років буде відновлено близько 800 танків Т-62 радянських часів, як раніше повідомляв EurAsian Times.

Програма модернізації, ймовірно, відбувається на російському 103 бронетанковому ремонтному заводі в Далекосхідному Забайкальському краї. 103 бронетанковий ремонтний завод є дочірнім підприємством російського державного концерну «Уралвагонзавод», провідного виробника танків в країні.

Модернізація передбачає встановлення Т-62 сучасної оптики теплового та нічного бачення, додаткової броні та інших засобів захисту, зокрема для захисту від протитанкових керованих ракет, таких як Javelin виробництва США.

Підпишіться на нас: Google News | |

Пасевич Сергій
Пасевич Сергій
Не уявляю свого життя без автомобільних новинок, які роблять цей складний світ більш цікавим. Інженер-механік за освітою, який жодного дня не працював за цим профілем. Але двигун в моєму серці :)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: