Україна планує розпочати серійне виробництво 155 мм артилерійських снарядів вже в наступному році

Підпишись на нас:

Україна оголосила про намір розпочати серійне виробництво артилерійських боєприпасів калібру 155 мм у 2024 році. Ця подія має вирішальне значення в контексті триваючої війни в Україні, оскільки інтенсивне використання артилерії призвело до дефіциту снарядів, який не можуть забезпечити навіть поставки.

Подробиці

Міністр з питань стратегічної промисловості України Олександр Камишин заявив, що Україна почала розробку 155-мм боєприпасів, необхідних для зміцнення артилерійських можливостей. Зараз прототипи цих боєприпасів проходять випробування, серійне виробництво заплановано на наступний рік. Ця ініціатива є особливо критичною у світлі триваючого конфлікту з Росією, оскільки значно збільшить вогневу міць української артилерії.

Інтенсивне використання артилерії в конфлікті між Росією та Україною показало, що світові лінії з виробництва 155-мм снарядів не були готові до війни високої інтенсивності. Таким чином, завдання полягає у створенні промисловості, здатної постачати значну кількість 155-мм снарядів, і Україна має намір йти цим шляхом. Цей сектор повинен розвиватись, оскільки поставки снарядів нижчі за кількість випущених снарядів на день, тому необхідно терміново виробляти більше, щоб підтримувати адекватну вогневу міць на фронті.

Незважаючи на цей прогрес, Україна стикається з проблемами, зокрема у постачаннях критичних компонентів. Країна покладається на порохи стандартів НАТО, необхідні для цих боєприпасів, які не виробляються на території країни. Ця залежність від зовнішніх постачальників підкреслює труднощі, з якими стикається Україна у створенні незалежної оборонної промисловості.

155-мм снаряд — це різновид великокаліберних артилерійських боєприпасів, які широко використовуються арміями НАТО та їх союзниками. Її діаметр становить приблизно 155 мм, кожна оболонка важить близько 45 кілограмів і має довжину близько 60 сантиметрів.

Їх можна налаштувати кількома способами, залежно від конкретних потреб. Вони можуть бути наповнені вибухонебезпечними матеріалами, використовуватися в системах точного наведення, призначені для пробивання броні або створення великої осколкової дії. Попередні варіанти включали димові снаряди для маскування руху військ і освітлювальні снаряди для виявлення позиції ворога.

Історично так склалося, що калібр 155 мм був розроблений французами для задоволення потреб Першої світової війни та був прийнятий армією США як стандартна важка артилерійська установка. Після Другої світової війни калібр 155 мм був прийнятий новим альянсом НАТО як стандарт для артилерії.

В умовах війни в Україні 155-мм снаряд є одним із найбільш затребуваних артилерійських боєприпасів. Його високо цінують наземні сили за здатність вражати цілі на відстані до 24-32 кілометрів (15-20 миль), залежно від типу боєприпасів і системи вогню, що використовується.

Україна уклала угоди з двома американськими компаніями про спільне виробництво цих боєприпасів. Однак очікується, що для повної реалізації цієї ініціативи знадобиться кілька років, що відображає складності, пов’язані з налагодженням таких виробничих процесів.

Рішення України розпочати серійне виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів у 2024 році – це більше, ніж просто розширення військового арсеналу; це крок до самодостатності. Незважаючи на труднощі з постачанням і виробництвом, шлях може бути непростим, але це, безумовно, крок у правильному напрямку для оборонної промисловості України.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Нещодавно випадково на англійському телебаченні побачив репортаж з заводу BAE, що виробляє боєприпаси. Виявляється, виробничі лінії завантажені рівно наполовину. Половина у них “в резерві”, на випадок необхідності розширення виробництва. Журналістка сама не повірила почутому, менеджер тричі повторив, що потужності завантажені наполовину, тобто можна вже зараз підняти виробництво удвічі! Про який дефіцит і чому йде мова?

  2. Та невже!!!! Тут головне не поспішати. Закінчується всього лиш другий рік війни. І ще не так багато загинуло укрвїнців. Лише якихось 300 тисяч. Та й бюджету ще недостатньо вкрадено , якихось 100+ міліардів гривень. Але якщо влада прийняло таке вольове рішення, то що ж тут поробиш. Вони ж мудрі люди які готові йти на самопожертви і обмежувати себе особисто у всьому задля перемоги України.

  3. І це на третій рік повномаштабної війни?
    А скільки заводів які виробляють патрони, підказка…0..Потужні менеджери працюють.
    А давайте завалимо фронт 400-500тис мобілізованих, і вони нехай самі там виживають – хто сильніший той і здобуде собі боєприпаси у бою!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: