GDLS представила гусеничний безпілотник, який оснащений чотирма ракетами: може знищувати танки

Підпишись на нас:

На виставці World Defense Show 2024 (WDS 2024) у Саудівській Аравії компанія General Dynamics Land Systems (GDLS) показала свій демонстраційний гусеничний робот (TRX), який тепер містить дві капсули, кожна з яких може нести чотири ракети MBDA Brimstone.

Подробиці

За допомогою цього тестового екземпляру GDLS потенційно пропонує переглянути концепцію операцій, у яких TRX, оснащений керованими ракетами, міг би надавати підтримку розвідувальним групам у націленні і виявлені загрози.

TRX, офіційно позначений як «Tactical Robot eXperimental», — це безпілотна багатоцільова роботизована система вагою 10 тонн, вироблена General Dynamics Land Systems (GDLS). Він був розроблений для роботи в різноманітних військових умовах, включаючи міські місцевості, пустелі та джунглі. TRX має вантажопідйомність 450 кг і покладається на гібридну силову установку, що складається з дизельного двигуна, акумуляторів і електродвигунів.

Оснащений різними датчиками, такими як камери, лазерні далекоміри та тепловізори, TRX може ефективно виявляти та ідентифікувати цілі на значних відстанях. Ці датчики в поєднанні з вбудованими алгоритмами ШІ дозволяють роботу працювати напівавтономно або дистанційно керувати оператором за допомогою контролера або ноутбука.

TRX брав участь у численних експериментах армії США, проведених у форт Беннінг і форт Леонард Вуд, де він пройшов конфігурацію з тактичним поповненням, розширеним зв’язком і корисним навантаженням в умовах міських перешкод для забезпечення операцій на рівні взводу і роти.

Примітною особливістю TRX є його співвідношення ваги до корисного навантаження 1:1, що дозволяє йому перевозити корисні навантаження до 10 000 фунтів (4535 кг) і пропонує плоску палубу, яка підходить для різних пакетів обладнання для місій. У TRX використовується гібридно-електричний силовий агрегат для приведення в рух і вироблення електроенергії, щоб відповідати вимогам щодо корисного навантаження та позабортового обладнання.

TRX використовує інтерфейс Warfighter Machine Interface (WMI) для дистанційних і автономних операцій. Він поділяє електронну архітектуру та концепції керування з інфраструктурою MUTT (Multi-Utility Tactical Transport), сприяючи спільності використання безпілотних наземних транспортних засобів. Крім того, TRX може бути оснащений реконфігурованою інтегрованою платформою зброї (RIwP) від американської компанії Moog для вирішення широкого спектру дистанційних завдань, пов’язаних із вежею.

Інтеграція ракетної системи MBDA Brimstone з TRX на виставці World Defence Show 2024 підвищує потенціал цього UGV для тактичних сухопутних військ. Ракета Brimstone відома своєю ефективністю у враженні різних загроз, включаючи стаціонарні, рухомі та маневрові засоби, такі як основні бойові танки (ОБТ), бронетехніка та мобільні підрозділи противника. Він пропонує можливість «вистрілив і забув» у будь-яку погоду та може протидіяти комплексам захисту та системам активного захисту (APS).

Ракета Brimstone відома своєю ефективністю у враженні різних загроз
Ракета Brimstone відома своєю ефективністю у враженні різних загроз

Вироблена MBDA ракета Brimstone має вагу 50 кг і довжину 1,8 метра з дальністю дії від 12 до 60 км, залежно від варіанту. Боєголовка ракети оснащена адаптивним запалом, що потенційно підвищує її ефективність проти низки цілей. Він також містить радар міліметричних хвиль (ммВт) із частотою 94 ГГц і напівактивний лазер (SAL) для націлювання з гнучкими режимами залучення, включаючи режими SAL, SAL/ммВт і ммВт. У подвійному режимі наведення SAL може переходити на наведення mmW ​​для підвищення точності, коли ракета націлюється на ціль.

Очікується, що при встановленні на TRX ракетна система Brimstone підтримуватиме швидкісні залпові можливості, подібні до озброєнь ракетами Гідра 400, пропонуючи різні варіанти ударів у складних бойових сценаріях. Насправді розмір, здатність до адаптації та потенційна вогнева міць TRX роблять його платформою, придатною для різноманітних завдань на полі бою, включаючи пряму та непряму вогневу підтримку, автономне поповнення запасів, подолання складних перешкод, операції протидії безпілотним літальним системам (C-UAS), радіоелектронну боротьбу (РЕБ), розвідку та інші важливі місії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: