Британська розвідка підтвердила прийняття на озброєння російських танків Т-14 «Армата»: чому вони не з’являться в Україні

Підпишись на нас:

Згідно з інформацією, опублікованою розвідувальною службою Міністерства оборони Великої Британії, російські військові офіційно поставили на службу свій основний бойовий танк останнього покоління Т-14 «Армата». Незважаючи на його введення, британське МО повідомило, що Росія вирішила не використовувати Т-14 «Армата» в війні, що триває в Україні. Таке рішення пояснюється високою вартістю танка та можливим репутаційним збитком, який може бути нанесений втратою такої престижної машини в бою.

Подробиці

Т-14 «Армата», будучи передовим у військових технологіях, втілює в собі безліч передових функцій, які представляють значний стрибок у можливостях бронетехніки. Його потенційне захоплення на полі бою означатиме не лише відчутну втрату цієї передової техніки, але й серйозний ризик передачі технологій.

Захоплення Т-14 «Армата» надасть Україні і союзникам безпрецедентний доступ до російських військових технологій. Це може включати детальну інформацію про склад броні «Армати», її інтегровані системи захисту, функціональність її безпілотної вежі, а також передові системи зв’язку та цілевказування, які вона використовує. Така інформація може суттєво підірвати технологічні переваги Т-14 «Армата», дозволяючи супротивникам розробляти контрзаходи або навіть реконструювати критичні компоненти його конструкції.

ОБТ Т-14 «Армата»

Т-14 «Армата» був представлений світові під час московського Параду Перемоги в 2015 році. Він став першим значним прогресом у розробці російського танка за останні десятиліття.

Конструкція Т-14 «Армата» відрізняється від попередніх моделей російських танків і має безпілотну вежу. Такий вибір конструкції не тільки скорочує кількість екіпажу, необхідного для керування танком, але й значно підвищує їх живучість у бойових ситуаціях. Екіпаж розміщується в броньованій капсулі в передній частині корпусу окремо від боєкомплекту, що зберігається в башті, що знижує ризик катастрофічного пошкодження.

Мобільність є ще однією відмінною рисою Т-14 «Армата», оснащеного дизельним двигуном нового покоління потужністю 1500 кінських сил, який розганяє його на дорогах до 80 кілометрів на годину. Удосконалена система підвіски та легка композитна броня підвищують його маневреність і роблять його здатним діяти на різноманітній місцевості, від міських середовищ до нерівної сільської місцевості.

Захист «Армати» є найсучаснішим, являє собою комбінацію композитної броні, динамічної броні та системи активного захисту. Система активного захисту призначена для виявлення, відстеження та перехоплення вхідних протитанкових боєприпасів, що значно підвищує його живучість на полі бою.

Що стосується вогневої потужності, то Т-14 «Армата» оснащений новою 125-мм гладкоствольною гарматою, здатною стріляти різними типами боєприпасів, а також керованими ракетами. Цю гармату доповнює повністю автоматизована система заряджання, яка забезпечує швидкий вогонь і зменшує навантаження на екіпаж. Конструкція безпілотної вежі дозволяє мати більшу гармату та більше боєкомплекту порівняно з традиційними конструкціями танків.

Т-14 Армата поєднує в собі найновіші військові технології, включаючи передові системи цілевказівки, засоби електронної боротьби та мережево-центричну технологію боротьби. Ці системи покращують ситуаційну обізнаність танка, дозволяючи йому спілкуватися та координувати дії з іншими підрозділами в режимі реального часу, що значно підвищує його ефективність на полі бою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: