Україна отримала продуктивні швейцарські автомобілі для розмінування: дистанційне керування і здатність очищати до 12 000 м² землі на день

Підпишись на нас:

Данська рада у справах біженців організувала демонстрацію машини розмінування швейцарського виробництва GCS-200 у Миколаєві. Це знаменує початок її використання в Україні. Досі роботи з розмінування проводилися вручну саперами. Однак запровадження машин для розмінування GCS-200 значно пришвидшить цей процес, звільнивши саперів від виснажливих і небезпечних завдань.

Подробиці

Операції з механічного розмінування в Україні, зокрема в Миколаївській області, набирають обертів завдяки важливому внеску Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Данська рада у справах біженців (DRC) провела фінансову підтримку для придбання та експлуатації двох машин для розмінування GCS-200. Перша з цих машин уже поставлена, а друга очікується наступного місяця.

Машина GCS-200 з дистанційним керуванням має здатність розчищати до 12 000 м² землі на день, що у 200 разів більше, ніж група саперів, які працюють вручну. Цей значний прогрес у механічному розмінуванні, підтриманий Німеччиною, посилює здатність України захищати свою територію та захищати її жителів від небезпеки мін і вибухонебезпечних пережитків війни.

GCS-200, вироблена швейцарською компанією GCS, спеціально для важких завдань з розмінування, вправно справляючись із протипіхотними та протитанковими мінами в складних умовах. Її міцний V-подібний корпус, виготовлений із високоміцної сталі, забезпечує максимальну живучість у зонах підвищеної небезпеки. Завдяки дистанційному керуванню за допомогою інтегрованих та захищених систем камер забезпечується безпечне та точне розмінування в широкому діапазоні від 300 м до 3500 м. Ця машина для розмінування, оснащена механізмами румпеля та ціпа, здатними проникати на глибину до 31,50 см та 30,50 см відповідно, і має безступінчатий гідростатичний привід ходу для кожної гусениці, що приводиться в дію гідравлічними двигунами від коробки передач Allison.

Крім того, автомобіль може похвалитися універсальним маніпулятором, оснащеним різними інструментами для таких завдань, як:

  • утилізація саморобних вибухових пристроїв;
  • видалення боєприпасів, що не вибухнули та залишених вибухонебезпечних предметів;
  • підйом важких предметів вагою від 650 кг до 2000 кг.

Завдяки таким можливостям, як викопування, захоплення, штовхання вбудованим бульдозерним відвалом, різання та розрив/зняття з озброєння, його компоненти та пружні матеріали забезпечують довговічність навіть у суворих кліматичних умовах. Машину легко транспортувати за допомогою 20-футового контейнера ISO, що забезпечує логістичну гнучкість між дорогами, поїздами та аеропортами.

Ініціатива з механічного розмінування з’явилася у вирішальний час, оскільки ООН повідомляє, що з лютого 2022 року понад 1000 мирних жителів загинули або отримали поранення від мін і вибухонебезпечних пережитків війни. Понад 6 мільйонів українців все ще наражаються на небезпеку мінного забруднення, це прискорення операцій з розмінування має вирішальне значення для порятунку життів і забезпечення швидкої відбудови України. Загалом, за оцінками, майже 180 000 квадратних кілометрів української землі можуть бути уражені мінами та іншими вибуховими пристроями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: