Південна Корея поставлятиме в Польщу балістичні ракети CTM-290: аналог американських ATACMS

Підпишись на нас:

Південна Корея представила балістичну ракету CTM-290, призначену для відправки армії Польщі. Це стало відомо під час запуску ракети з використанням пускової установки Homar-K у присутності польських офіційних осіб. CTM-290, яку можна порівняти з американською балістичною ракетою ATACMS. Вона призначена для посилення вогневої потужності польських військових у поєднанні з іншими боєприпасами, такими як 239-мм ракета.

Подробиці

Ця подія підкреслює впровадження передових корейсько-польських артилерійських рішень, таких як КРАБ 2/3 SPH. Крім того, визнано, що південнокорейська ракета URE може нейтралізувати позиції північнокорейської артилерії. Корейський оборонний експорт зріс на 140%, причому Польща відіграє важливу роль у цьому сплеску.

Homar-K, розроблена на замовлення польська система залпового вогню, включає пускову установку K239 з шасі вантажівки Jelcz P883.57 8×8 місцевого виробництва. Оснащений польською системою керування вогнем TOPAZ, вона підтримує південнокорейську 239-мм керовану ракету CGR080 і тактичну балістичну ракету CTM-290, дальність якої становить 290 км.

Представлення CTM-290 принесло користь Польщі та викликало інтерес у країнах Близького Сходу, таких як Об’єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія, які зараз розгортають систему K239 і також розглядають можливість додати CTM-290 до свого арсеналу.

Ракета CTM-290 є експортним варіантом вдосконаленої ракети Ure-I/KTSSM Block-I. Вона служить проміжним рішенням між існуючою ракетою Ure-I/KTSSM Block-I та ракетою Ure-II/KTSSM Block-II, яка зараз розробляється. CTM-290 має схожу конфігурацію та форму з 600-мм Ure-I/KTSSM Block-I, але має покращену продуктивність. Її можна запустити з модифікованої пускової установки Chunmoo, а радіус дії було збільшено приблизно до 290-295 км відповідно до положень Режиму контролю за ракетними технологіями (РКРТ).

Ракета несе проникаючу і термобаричну бойові частини від Ure-I/KTSSM Block-I. На відміну від Ure-II/KTSSM Block-II, в яку планується внести третій тип боєголовки — осколково-фугасну Ure-I/KTSSM Block-I — це одноступенева тактична балістична ракета класу «земля-земля» калібру 600 мм із радіусом дії лише 180 км, хоча її боєголовки були розроблені для націлювання на північнокорейські бункери та укріплення.

Крім того, Ure-II/KTSSM Block-II, яка наразі розробляється, представляє інший тип балістичної ракети для Збройних сил Республіки Корея, окремий від експортного типу CTM-290 для системи K239L Chunmoo. Його розробка була схвалена Адміністрацією програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) 18 вересня 2023 року. Планується, що робота триватиме до грудня 2027 року, і ракета зможе переносити боєголовку на відстань понад 300 км.

27 серпня 2022 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про триваючі переговори щодо придбання південнокорейської ракетної артилерійської системи, які успішно завершилися угодою 13 жовтня 2022 року. Угода включала придбання 288 систем РСЗВ Chunmoo, оснащених польською системою TOPAZ, і 23 тис. ракет з дальністю від 80 до 290 кілометрів.

Це придбання відбулося після переглянутої стратегії закупівель в Польщі, яка спочатку включала 500 пускових установок HIMARS M142 із Сполучених Штатів, але корегування через затримки призвело до розділеної закупівлі, яка включала південнокорейські пускові установки Chunmoo, поставка яких очікується в 2024 році. Перший блок Homar-K був офіційно розгорнутий у 18-й механізованій дивізії Сухопутних військ Польщі 20 серпня 2023 року після остаточного тестування в Південній Кореї.

Співпраця щодо військового обладнання між Південною Кореєю та Польщею продовжує розширюватися, і ще невідомо, над якими ще проектами обидві країни співпрацюватимуть у майбутньому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: