В автосервісі розповіли, як прочистити повітряний фільтр своїми руками: це допоможе заощадити

Підпишись на нас:

Обслуговування машини в сучасних реаліях вимагає великих фінансових витрат. Саме тому багато власників шукають різні можливості заощадити. Наприклад, можна під час кожної заміни масла не міняти повітряний фільтр. А якщо він засмітився, то просто зайнятися його прочищенням, яке, до речі, не вимагає великих фізичних зусиль і тимчасових витрат.

Подробиці

Здавалося б, повітряний фільтр у сучасному автомобілі не потребує колосальних витрат під час купівлі та заміни, але саме на ньому багато власників прагнуть заощадити. Річ у тім, що ресурс цього елемента не обмежується 10 – 15 тисячами км пробігу. На ділі він може служити довше, тим паче що будь-який повітряний фільтр за необхідності можна прочистити самостійно без допомоги фахівця з сервісного центру.

Виникає закономірне питання, що такого потрібно зробити, щоб власноруч почистити фільтр і повернути тим самим йому працездатність. Для початку хотілося б зазначити, що цей елемент не можна чистити постійно з тієї простої причини, що після кожного процесу він втрачає частину своїх функцій. На ділі фахівці рекомендують міняти повітряний фільтр раз на 20 тисяч кілометрів пробігу, проводячи на середині цього відрізка його повноцінну чистку.

Перед тим, як визначитися із заміною або чищенням, необхідно витягти фільтрувальний елемент із корпусу й оцінити його стан. Коли виріб забруднений занадто сильно, ні про яку чистку мова йти не може. У цій ситуації потрібна повноцінна заміна. Якщо забруднення не таке істотне, то вилучений фільтр продувається за допомогою стисненого повітря. За необхідності можна використовувати пилосос, щоб усунути всі присутні забруднення.

Залежно від типу використовуваного фільтра може застосовуватися стандартне очищення за допомогою повітря або промивання. Наприклад, якщо елемент має волокнисту структуру, то його можна без особливих проблем промити у воді, дочекатися повного висихання і після встановити на місце. Якщо йдеться про деталь із гофрованого паперу, то в цьому разі промивання недоступне. Необхідно усунути забруднення за допомогою повітря або пилососа. Також у цьому випадку використовується спеціальний спрей для очищення поверхні.

Коли мова заходить про фільтр нульового опору, виконаний з паперу або бавовни, то тут також не може застосовуватися промивка виробу. Допускається тільки чистка за допомогою повітря і відповідного спрею. Що стосується звичайного салонного фільтра, який є на всіх сучасних автомобілях, то його конструкція дає змогу скористатися звичайним промиванням за допомогою води. Зрозуміло, очищений виріб перед установкою в обов’язковому порядку просушується.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: