Росіяни заявляють, що найшли спосіб збивати українські ATACMS: мова йде про новий «Бук-М3»

Підпишись на нас:

Міноборони Росії повідомило про перехоплення ракет американського виробництва ATACMS. Там заявляють, що збили вже 15 ракет ATACMS, чотири з них були перехоплені над Кримським півостровом 4 травня 2024 року. Експерти з Defense News Army роблять висновки, що подібні збиття можуть бути виконані тільки за допомогою нової версії ЗРК «Бук» – «Бук-М3».

Подробиці

Поставка ATACMS в Україну була розкрита наприкінці квітня 2024 року, за повідомленнями, було надано понад 100 одиниць для посилення ударних можливостей України. Це повідомлення надійшло від газети The New York Times, яка посилається на невідомих офіційних осіб США, які відзначають таємну доставку цих передових тактичних ракет.

Повідомляється, що ATACMS були вперше використані Україною 17 квітня 2024 року для ураження авіабази Джанкой на північному сході Криму. Цей удар призвів до значних пошкоджень російських військових засобів, зокрема гелікоптерів, стратегічного зенітно-ракетного комплексу С-400 та аерокосмічного комплексу спостереження, який виконує функції командно-диспетчерського центру.

Тактична ракетна система армії США (ATACMS) є ключовим компонентом американського тактичного ракетного арсеналу, розробленого для точних ударів по цінних цілях на великих відстанях. Розроблена на початку 1980-х років і вперше розгорнута під час війни в Перській затоці в 1991 році, ATACMS — це ракетна система класу «земля-земля», яку можна запускати з кількох платформ, включаючи широко використовувану реактивну систему залпового вогню M270 (MLRS) і новішу M142 High. Ракета здатна вражати цілі на відстані до 300 кілометрів, залежно від варіанту, ATACMS відіграє важливу роль у наземній тактичній війні, дозволяючи наносити глибокі удари в тилу противника з високим ступенем точності.

Сімейство ATACMS включає кілька варіантів, кожен з яких розроблений для задоволення конкретних вимог місії. Ракети оснащені різними типами боєголовок, починаючи від унітарних осколково-фугасних і закінчуючи касетними боєприпасами, що робить їх адаптованими для різноманітних тактичних сценаріїв. Нещодавні оновлення були зосереджені на підвищенні точності ракети та збільшенні її радіусу дії, а також на зменшенні побічних збитків за рахунок використання більш точних систем наведення. Ці удосконалення зміцнили позицію ATACMS як стратегічного активу в арсеналі збройних сил США, забезпечуючи значну здатність швидко й ефективно вражати та знищувати чутливі до часу цілі в різних сценаріях військового конфлікту.

«Бук-М3», також відомий як «Вікінг», — це останнє покоління відомої російської зенітно-ракетної системи «Бук», призначеної для протидії широкому спектру повітряних загроз. Розроблений для заміни старих моделей сімейства «Бук», «Бук-М3» повинен розширювати можливості протиповітряної оборони наземного базування, оскільки за заявами росіян може вражати літаки, вертольоти, крилаті ракети та безпілотники, а також тактичні балістичні ракети, такі як ATACMS. Завдяки радіусу дії до 70 кілометрів і висоті польоту до 35 кілометрів «Бук-М3» вирізняється своєю здатністю вражати декілька повітряних об’єктів одночасно в умовах інтенсивних перешкод завдяки своїм складним радіолокаційним системам і модернізованій технології управління вогнем.

Мобільність і універсальність системи нібито дозволяє почати роботу ЗРК протягом декількох хвилин. Крім того, кожна установка «Бук-М3» повинна одночасно відслідковувати до 36 цілей і наводити ракети на 6 з них.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: