Незаконно мобілізували сідловий тягач: директор АТП виграв суд в ТЦК

Підпишись на нас:

В одному із суддів розглядали прецидентну справу щодо неправомірних дій ТЦК. Представники військомату оштрафували підприємство на 8500 грн за відмову виконувати мобілізаційний закон транспорту. Через це директор підприємства подав заяву до суду.

Справа дійшла до апеляційного суду, адже суд став на сторону директора, однак відповідач не погодився з прийнятим судовим рішенням і подав апеляційну скаргу. 26 березня дану справу №240/31476/22 розглянув Шостий апеляційний адміністративний суд.

У заяві шла мова про те, що
директор ТОВ у період дії воєнного стану відмовився від виконання вимог мобілізації транспорту. На нього було складено акт про відмову від залучення транспортних засобів і техніки під час мобілізації з метою задоволення потреб Збройних Сил України.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, директор ТОВ відмовився виконувати вимоги часткового наряду, а також не допустив на територію заводу для проведення огляду, оцінки та подальшого вилучення зазначеного у наряді ТЗ. За даним фактом розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України. 3.10.2022 дане кримінальне провадження закрито за відсутністю в діях складу кримінального правопорушення, та 17.10.2022 слідчим відділом управління СБУ копії даного кримінального провадження було направлено для проведення перевірки про наявність в діях директора ТОВ ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210-1 КУпАП.

Звісно, що суд визнав директора ТОВ невинним, адже ТЦК хотіли зайти на територію підприємства та вилучити сідалий тягач без дотримання мобілізаційного законодавства. Існує певний протокол дій, котрі передують вилученню транспорту на користь ЗСУ, котрі прописані в Положенні №1921.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: