Їх використовують ЗСУ: польські «Краби» отримають вдосконалену південнокорейську гармату K9 Thunder

Підпишись на нас:

Південнокорейська компанія Hanwha Aerospace має намір посилити свою присутність на європейському ринку оборони за допомогою нової експортної угоди щодо інтеграції корейської гармати K9 Thunder в польське гусеничне броньоване шасі Krab. Це було підтверджено під час зустрічі лідерів польської та південнокорейської оборонної промисловості у Варшаві 10 травня 2024 року.

Подробиці

Ця угода передбачає майбутню співпрацю та експорт компонентів для гаубиць K9 Thunder і Krab.

PGZ зазначив, що співпраця вивчатиме можливість адаптації шасі Krab для корейських варіантів K9A2 і K9A3. Раніше було досягнуто успіх в об’єднанні корейського шасі з польською турельною системою Krab.

САУ «Краб» — це самохідна гусенична гаубиця, яка вироблялася в Польщі за допомогою BAE Systems і Samsung Techwin з 1997 по 2006 рік. Нова артилерійська система, яка надійшла у виробництво в 2008 році, використовується польськими та українськими сухопутними військами.

«Краб» важить 48 тонн і має довжину 12,1 метра, оснащений гарматою калібру 155 мм, яка може стріляти снарядами на максимальну відстань до 40 кілометрів, використовуючи боєприпаси типу «Екскалібур». Ця САУ має високу мобільность, розвиває швидкість до 60 км/год на дорогах завдяки своєму дизельному двигуну STX Engine/MTU Friedrichshafen MT881Ka-500, який видає 1000 кінських сил. Має запас із 40 снарядів, розподілених між вежею та корпусом, і оснащена вдосконаленою прицільною системою від WB Electronics Topaz FCS.

Крім того, Krab озброєний кулеметом WKM-B калібру .50 в якості додаткового озброєння. Міцна конструкція включає сталеву броню товщиною до 16 мм, а також гідропневматичну підвіску, яка покращує здатність долати різноманітну місцевість. Екіпаж із п’яти осіб може керувати гаубицею, випускаючи при цьому два снаряди на хвилину або вісімнадцять снарядів за три хвилини під час швидкісних стрільб.

Майбутні удосконалення для серії K9 включають модифікацію K9A2, яка матиме повністю автоматизовану вежу, і більш досконалу модель K9A3, яка включатиме гармату 58-го калібру, подальшу автоматизацію, удосконалення штучного інтелекту та, як очікується, вийде на ринок на початку 2030-х років.

Співпраця між Польщею та Кореєю продовжується вже досить давно і Польща все частіше закуповує корейську військову техніку, про що свідчить цей новий контракт між двома країнами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: