ГоловнаПравилаВипадок на блокпості, коли водій відстояв право не платити штраф в розмірі...

Випадок на блокпості, коли водій відстояв право не платити штраф в розмірі 40800 грн

Практика показує, що водії мають знати свої права. Тільки в цьому випадку можна їх відстоювати. І це буде правомірно. Одна з ситуацій довела, що поліція не завжди діє за регламентом з метою покращити власні показники. Детальніше читайте далі.

Працівники поліції на блокпосту зупинили водія. Їхня мета була не просто провести загальну процедуру перевірки особи водія, але й знайти причину для накладання адміністративного штрафу. В результаті це їм вдалося зробити.

Водій керував вантажівкою з причепом. Поліціянти попросили його пред’явити посвідчення водія і страховий поліс. Водій відмовився, нагадавши поліціянтам, що на блокпосту вони мають право перевіряти виключно документи на підтвердження особи та «техпаспорт» на автомобіль. У відповідь були погрози та маніпуляції.

Водій показав документи, але виявилося, що він має лише категорію «С», яка не передбачає керування транспортом з причепом. Для цього потрібна «СЕ». На водія був складений протокол про адмінпорушення за ч.5 ст.126 КУпАП та передали справу до суду, за рішенням якого без присутності водія було винесене рішення про штраф в розмірі 40800 грн. Окрім того, його позбавляли права керування ТЗ на 5 років.

Водій вирішив не платити штраф, а довести справу до її логічного завершення. Він подав заяву з адвокатами до апеляційного суду. Справу було розглянуто. В результаті штраф було скасовано, оскільки поліціянти не мають повноважень на блокпостах вимагати щось більше, ніж посвідчення водія та страховий поліс. Зокрема, перевіряти дотримання ПДР вони також не мають права.

Таким чином, якщо знати власні права, можна уникнути неправомірного накладення штрафу. Особливо, коли він в великому розмірі та з максимальним рівнем покарання.

Підпишіться на нас: Google News | | |

Пугачова Людмила
Пугачова Людмила
Водійка Sandero з досвідом швидкого пересування по вузьким вуличкам з бруківкою і майстер знаходити спільну мову з будь-якими спеціалістами СТО. Диплом редакторки переважив диплом економістки.

2 КОМЕНТАРІ

    • А для чого? Головне побільше накидати лайна на вентилятор, щоб читач був узахваті, подробиці не важливі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: