Молдова отримала французьку радіолокаційну систему Thales Ground Master 200

Підпишись на нас:

Уряд Молдови офіційно оголосив про придбання радіолокаційної системи протиповітряної оборони Ground Master 200 (GM 200).

Подробиці

Цю систему, оцінену в 14,5 мільйонів доларів, розробила французька компанія Thales. Угода про купівлю датується важливою зустріччю в жовтні 2023 року, яка включала обговорення на високому рівні між Себастьєном Лекорню, міністром збройних сил Франції, та Анатолієм Носаті, міністром оборони Молдови.

GM 200, тактичний радар протиповітряної оборони середньої дальності виробництва Thales, був обраний як частина зусиль Молдови щодо модернізації своїх засобів ППО.

Ключовим елементом геостратегічної динаміки Молдови є заморожений конфлікт у Придністров’ї, сепаратистському регіоні на сході країни, який підтримує Росія. Ця ситуація створює постійну напругу та викликає занепокоєння щодо безпеки та стабільності Молдови.

Молдова висловила зацікавленість у наближенні до Європейського Союзу, про що свідчить її угода про асоціацію з ЄС. Проте Росія залишається важливим економічним та енергетичним партнером, а відносини з Москвою залишаються важливим чинником у політиці Молдови.

Ця геополітична динаміка безпосередньо впливає на оборонну політику Молдови. Необхідність захищати свою територіальну цілісність і орієнтуватися в складному регіональному середовищі робить для Молдови важливим зміцнення своїх можливостей оборони та спостереження. Придбання передових систем захисту, таких як радар Thales GM-200, є відповіддю на ці імперативи безпеки.

Радарні системи Ground Master 200 також були поставлені в Грузію в 2015 році та в Україну в 2023 році. Вони призначені для виконання кількох місій одночасно, включають повітряне та наземне спостереження, цілевказівку для наземних систем протиповітряної оборони (GBAD), а також виявлення і оповіщення про ракетні, артилерійські та мінометні загрози. Радар також може виявляти безпілотні літальні апарати (БПЛА), що літають на малих висотах, невеликі та повільні.

Система розроблена для безперебійної роботи з пакетом цілодобової автономності, що забезпечує постійне спостереження. Він включає в себе сертифіковану систему ідентифікації «свій чи ворог» (IFF) із сертифікацією режиму 5, що покращує обізнаність про ситуацію та знижує ризик помилкової ідентифікації в складних сценаріях ППО.

Ground Master 200 вирізняється ефективністю виявлення, здатний відстежувати широкий спектр загроз, таких як літаки, ракети, кораблі, БПЛА та вертольоти з різними профілями. Він оснащений датчиками, які підходять для систем GBAD, і антеною заввишки 8 метрів, що забезпечує чіткий огляд і тривалий час відстеження цілі, мінімізуючи перешкоди.

Розгортання та експлуатація полегшуються завдяки системі, яка поставляється в одному 20-футовому контейнері ISO. Встановлення на вантажівку може розгортатися за 15 хвилин.

Система пропонує легку інтеграцію в існуючі системи командування та управління (C2) і GBAD, оскільки вона вже інтегрована з більш ніж 10 таких систем по всьому світу. Включає систему моніторингу використання здоров’я (HUMS) і функції прогнозного обслуговування, що забезпечує надійність роботи, і підтримується в 25 країнах, що свідчить про міжнародну сумісність. Ground Master 200 продемонстрував свою ефективність на різних театрах операцій, у тому числі в екстремальних кліматичних умовах, за допомогою понад 60 систем.

Що стосується можливостей виявлення, радар охоплює дальність спостереження до 250 км і дальність ураження 100 км. Він може виявляти та супроводжувати цілі на висоті до 80 000 футів (24 384 м) з кутом охоплення 70 градусів і стежити за цілями зі швидкістю від 15 до 1200 м/с.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: