Литва придбає вдосконалену версію випробуваної в Україні шведської мобільної системи ППО

Підпишись на нас:

Уряд Литви офіційно уклав угоду з Управлінням оборонних матеріалів Швеції про спільне придбання невизначеної кількості мобільних систем протиповітряної оборони малої дальності (MSHORAD) RBS 70 NG. Це ППО може бути інтегроване на різні платформи транспортних засобів. Така можливість адаптації була продемонстрована на виставці DSEI 2023 у Лондоні, де RBS 70 NG було встановлено на легку тактичну машину Joint Tactical Vehicle.

Подробиці

Повітряна система захисту складається з RBS 70 NG (мобільна вогнева одиниця MSHORAD (MFU)) і багатоцільового 3D-радару Giraffe 1X (мобільна радарна одиниця (MRU)) відповідно, і поєднується з системою командування та управління (C2) Saab.

Швидка мобільність MSHORAD забезпечує тактичну перевагу, якою можна скористатися на полі бою аби уникнути вогню противника. Він забезпечує 360°, 75 км ситуаційної обізнаності та здатність націлюватися на найскладніші загрози БПЛА завдяки Drone Tracker Giraffe, розширеній функціональності для низьких, повільних і малих об’єктів.

Очікується, що компоненти мобільної системи протиповітряної оборони малої дальності RBS 70 NG (MSHORAD), розробленої та виготовленої у Швеції, надійдуть до Литви до 2025 року, а повне виробництво очікується до 2027 року. За даними Міністерства оборони Норвегії, ця система призначена для оперативного виявлення повітряних цілей і ефективного реагування на різноманітні повітряні загрози. Ця угода знаменує значне оборонне співробітництво між двома країнами, спрямоване на посилення можливостей протиповітряної оборони Литви проти потенційних російських повітряних загроз. Однак фінансові деталі цієї угоди поки що не розголошуються, оскільки тривають переговори.

Литва використовує систему протиповітряної оборони RBS 70 з 2004 року, і RBS 70 NG пропонує значні технологічні досягнення. Очікується, що переговори з Saab, шведським виробником RBS 70 NG, розпочнуться найближчим часом.

RBS 70, розроблений компанією Saab Bofors Dynamics, є переносною системою протиповітряної оборони (ПЗРК), що пропонує широкий спектр можливостей для ефективної протиповітряної оборони. Його портативність забезпечує швидке розгортання та переміщення, що робить його надзвичайно універсальним у різних бойових ситуаціях. Ця мобільність є суттєвою перевагою у протидії зростаючим повітряним загрозам.

RBS 70 NG відомий своїм «безперешкодним» лазерним наведенням і точністю на відстані понад 9 кілометрів, з можливістю вражати цілі на висоті до 5 кілометрів завдяки своїй ракеті BOLIDE. Його модульна і масштабована конструкція, сумісна з мережевим і дистанційним керуванням, дозволяє легко інтегрувати його в різні наземні транспортні засоби, таким чином підвищуючи його робочу універсальність.

На додаток до переваг переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) RBS 70, приціл нового покоління RBS 70 був спеціально розроблений для ще більшої гнучкості та модульності. Передова конструкція системи також означає, що вона може інтегруватися з різними автомобілями, а також сумісністна з дистанційним керуванням.

Керування RBS 70 NG включає екіпаж із двох операторів: один для націлювання та запуску ракети Bolide, а інший для спостереження та захоплення цілі. Простий процес націлювання та стрільби в поєднанні з коротким часом реакції дозволяє швидко вражати загрози.

ППО RBS 70 NG розроблено для ураження широкого спектру повітряних загроз, включаючи гелікоптери, безпілотники та літаки. Ця універсальність має вирішальне значення в сучасній війні, де характер повітряних загроз може значно відрізнятися. Крім того, система може похвалитися коротким часом реакції, що дозволяє швидко вразити ціль після ідентифікації. Ця здатність необхідна для захисту від раптових атак з повітря та захисту цінних активів і наземних сил.

З моменту розгортання в Україні переносний ЗРК RBS 70, поставлений Швецією в листопаді 2022 року, довів свою ефективність і універсальність на полі бою. Згідно з джерелами в українських військових, RBS 70 відіграв вирішальну роль у зміцненні можливостей протиповітряної оборони країни. Цій системі приписують знищення російського вертольота Ка-52, а також знешкодження крилатих і патрульних ракет, підкреслюючи точність ПЗРК і здатність вражати різні типи цілей. Ці успішні бойові дії підкреслюють стратегічну цінність RBS 70 у поточній війні.

Розгортання RBS 70 NG MSHORAD зі Швеції в Литві має велике стратегічне значення в контексті зростання напруженості між НАТО та Росією, зокрема навколо Сувалкського коридору, розташованого між Литвою та Польщею. Цей прохід вважається критичною точкою безпеки для країн Балтії, представляючи потенційний шлях для вторгнення російських військ, що ізолювало б ці країни від НАТО. Зважаючи на цю вразливість, зміцнення можливостей протиповітряної оборони країн Балтії за допомогою таких систем, як RBS 70 NG, має вирішальне значення для підвищення їхньої стійкості проти повітряних загроз і зміцнення слабкої ланки НАТО на її східному фланзі. Таким чином, наявність передових систем протиповітряної оборони відіграє ключову роль у стримуванні військової агресії, забезпечуючи міцне оборонне прикриття для Сувалкського коридору, життєво важливої ​​ахіллесової п’яти в ландшафті регіональної безпеки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: