ЗСУ отримають австралійські системи SHORAD і ПЗРК RBS-70

Підпишись на нас:

Під час візиту до Львова після участі в церемонії Anzac Day у Туреччині, міністр оборони Австралії Річард Марлз оголосив, що Австралія надасть Україні додаткові 100 мільйонів доларів військової допомоги. Ця підтримка спрямована на посилення обороноздатності України за допомогою систем протиповітряної оборони малої дальності (SHORAD) і ПЗРК RBS-70.

Подробиці

Половина цієї суми, 50 мільйонів доларів, буде спрямована на забезпечення українських військових системами SHORAD, у тому числі переносними зенітно-ракетними комплексами RBS-70, які оцінюються в десятки мільйонів доларів. Ці ПЗРК, які австралійська армія наразі виводить з експлуатації на користь більш досконалої системи eNASAMS, є ключовим компонентом цієї допомоги. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-конференції у Львові наголосив, що візит Річарда Марлеса матиме значні результати для обороноздатності України.

Системи SHORAD призначені для забезпечення наземного протиповітряного захисту від повітряних загроз на низькій висоті, таких як вертольоти, безпілотники та низьколітаючі літаки, зазвичай охоплюючи радіус дії до 25 кілометрів. Ці системи мають вирішальне значення для захисту стаціонарних об’єктів і мобільних підрозділів від атак класу «повітря-поверхня» та повітряного спостереження в межах обмеженої території. SHORAD включає різноманітні платформи: переносні системи протиповітряної оборони (ПЗРК), блоки, встановлені на транспортних засобах, і статичні установки, оснащені радаром і оптичним супроводом цілей, керованими ракетами або зенітною артилерією для перехоплення загроз, що надходять.

RBS-70 — переносний зенітно-ракетний комплекс, розроблений Швецією. Це ракетна система керує лазерним променем, тобто ракета слідує по траєкторії лазерного променя, спрямованого на ціль, до моменту удару. Ця функція робить його несприйнятливим до більшості електронних засобів протидії. RBS-70 призначений для захисту на короткій відстані від різноманітних повітряних загроз, включаючи літаки, гелікоптери та безпілотні літальні апарати (БПЛА). Радіус дії становить приблизно 8 кілометрів, а висота покриття – до 5000 метрів. Система відома своєю точністю та здатністю вражати цілі вночі та за несприятливих погодних умов, використовуючи вдосконалену систему прицілювання, доповнену тепловізором.

Залишається невизначеним, скільки систем RBS-70 буде надіслано та чи пожертвування включає будь-який із трьох радарів Saab, які використовуються австралійською армією. Крім того, незрозуміло, чи пожертвування RBS-70 становить повну суму зобов’язань SHORAD у розмірі 50 мільйонів доларів.

Решта пакету допомоги включає 32,5 мільйона доларів на закупівлю безпілотників через «Коаліцію безпілотників», очолювану Латвією та Великою Британією, а також 15 мільйонів доларів на різне «високопріоритетне» обладнання, таке як шоломи, черевики, генератори, протипожежне обладнання і надувні човни з жорстким корпусом. За даними міністерства оборони, ці поставки будуть доставлені за підтримки оборонної промисловості Австралії.

Крім того, під час свого візиту Марлз публічно заявив, що Австралія надала Україні високоточні боєприпаси «повітря-земля», хоча він не уточнив, який тип боєприпасів було надано. Раніше Україна використовувала керовані бомби JDAM-ER, комплекти крил для яких виробляє компанія Ferra Engineering з Брісбена.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: