БМП Puma S1 модернізували новим американським детектором БПЛА: вражає цілі за межами прямої видимості

На виставці Eurosatory 2024 німецька компанія Projekt System & Management (PSM) представила бойову машину піхоти (БМП) Puma S1 із новим детектором БПЛА, здатним виявляти, класифікувати та локалізувати до дев’яти безпілотників. Ключові оновлення та майбутні розробки Puma S1, які зараз перебувають на озброєнні німецької армії, включають нову систему протитанкової керованої ракети (ПТУР) та інтеграцію кількох систем розвідувальних безпілотників, таких як Black Hornet Nano-UAV та мікро БПЛА AR100-C.

Підпишись на нас:

Продемонстрований Puma S1 був оснащений детектором БПЛА RF-300 від американської компанії Dedrone, вбудованим у башту поруч із новою головкою MUSS Jammer Head, частиною MUSS 2.0 від Hensoldt. Цей датчик БПЛА призначений для пасивного виявлення, класифікації та визначення місцезнаходження комерційних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) і сигналів дистанційного керування ними. За словами Dedrone, датчик може автоматично відстежувати та відображати маршрути польоту БПЛА та місця розташування пілотів, надаючи інформацію про гарячі точки активності дронів. Під час демонстрації для Бундесверу Puma S1 у цій конфігурації виявив рій з дев’яти БПЛА до того, як турель нейтралізувала загрозу, як повідомив Матіас Краус, керівник відділу продажів PSM.

Продемонстрований БПЛА Puma S1 був оснащений детектором БПЛА RF-300

Бойова машина піхоти Puma була розроблена для німецького бундесверу на заміну БМП Marder 1A3, які перебували на озброєнні понад 40 років. Проект розпочався на початку 2000-х років і став результатом співпраці між Rheinmetall і Krauss-Maffei Wegmann, утворивши спільне підприємство PSM. Перша Puma була доставлена ​​Бундесверу 24 червня 2015 року. Щоб зберегти свою функціональність у сучасному бою, Puma пройшла кілька модернізацій, зокрема до стандарту S1.

28 червня 2021 року BAAINBw уклала з компанією PSM контракт на суму 1,04 мільярда євро (1,23 мільярда доларів США) на модернізацію 154 німецьких армійських Puma до статусу вдосконаленої конструкції S1. Контракт планується завершити до 2029 року, і сюди включено опцію модернізації ще 143 Puma.

Про оновлення

Оновлення до стандарту S1 включає кілька покращень. Інтеграція нових ракетних можливостей, таких як Mehrrollenfähiges leichtes Lenkflugkörper-System (багатоцільова легка ракетна система: MELLS, позначення Бундесверу для Spike-LR), дозволяє Puma вражати цілі за межами прямої видимості зі збільшеною швидкістю, радіус дії до 5,5 кілометрів. Системи допомоги на основі датчиків розробляються для автоматизації рутинних процесів, автоматичного розподілу інформації та підтримки розподілу цілей і відстеження відео. Ці системи використовуватимуть методи синтезу датчиків для кореляції даних з різних джерел, включаючи відео, аудіо, MUSS і тактичні ситуації, надаючи когнітивну допомогу та підтримку прийняття рішень.

Багатоцільова легка ракетна система: MELLS, позначення Бундесверу для Spike-LR
Багатоцільова легка ракетна система: MELLS, позначення Бундесверу для Spike-LR

Майбутні можливості Puma S1 включають режим «Мисливець-Вбивця-Вбивця» для підтримки на близькій відстані, що пропонує гнучку, незалежну роботу під захистом броні з бойовою дальністю до 400 метрів. Ця система включає в себе повністю стабілізовану зброю з 360-градусною оптикою для денного і нічного бачення, лазерний далекомір і можливість використовувати як летальні, так і нелетальні боєприпаси. Нелетальні ефекти включають такі варіанти, як газ CS, спалах і дим, при цьому система готова до використання змішаних боєприпасів.

Інші оновлення включають оснащення Puma:

  • новим цифровим радіообладнанням;
  • підключення транспортного засобу до системи Infanterist der Zukunft – Erweitertes System (Future Soldier – Expanded System, IdZ-ES);
  • системи камер денного та нічного бачення з високою роздільною здатністю для водія та кінно-піхотного відділення;
  • кольорову оптоніку для навідника та командира.

Про БМП

БМП Puma S1 також розробляється для підтримки розвідувальних місій, слугуючи платформою для БПЛА, дозволяючи передавати відео та дані на транспортний засіб і керувати БПЛА з броньованого захисту. Різні системи безпілотників, такі як Black Hornet Nano-UAV і AR100-C Micro UAV, наразі тестуються на інтеграцію.

Puma S1 забезпечує захист від різноманітних загроз, включаючи бомби, осколки артилерії, кумулятивні заряди, снаряди з кінетичною енергією, саморобні вибухові пристрої, міни та загрози РБК. Багатофункціональна система самозахисту (MUSS) забезпечить активний захист від керованих ракет із 360-градусним виявленням і протидією, включаючи ІЧ-перешкоди та димові гранатомети. Крім того, Puma S1 оснащена акустичною системою виявлення снайпера з датчиками, інтегрованими в шасі та вежу для забезпечення з’єднання даних і підтримки концепції «від датчика до стрільця». Триває порівняльне тестування різних систем.

Puma S1 забезпечує захист від різноманітних загроз
Puma S1 забезпечує захист від різноманітних загроз

Puma S1 має безпілотну башту, оснащену 30-мм автоматичною гарматою MK30-2/ABM, яка здатна вражати ціль на відстані до 3000 метрів стандартними типами боєприпасів, таких як APFSDS-T і KETF (боєприпаси з повітряним вибухом). Крім того, ця безпілотна башта також оснащена 5,56-мм кулеметом MG4, незалежною від башти додатковою системою озброєння, ефективною проти цілей на відстані до 1000 метрів. Інтеграція протитанкової керованої ракетної системи Spike LR під позначенням MELLS ще більше розширить її здатність вражати основні бойові танки, вертольоти та інші загрози на відстані до 4000 метрів.

Мобільність автомобіля підтримується 10-циліндровим дизельним/багатопаливним двигуном потужністю 800 кВт, що забезпечує максимальну швидкість 70 км/год вперед і 30 км/год заднім ходом. Ходова частина, оснащена системою відключення шести опорних коліс, знижує рівень шуму та вібрації, а її дорожній просвіт у 450 мм забезпечує продуктивність у різних умовах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: