Україна отримала від Німеччини нову батарею для ЗРК Patriot

Підпишись на нас:

Відповідно до твіту в аккаунті “Допомога Німеччини Україні”, доставка другої ракетної батареї ППО в Україну підтверджена. Ця важлива подія підкріплює зобов’язання Німеччини підтримувати обороноздатність України перед обличчям російського вторгнення.

Подробиці

Представник німецького Люфтваффе нещодавно підтвердив, що Німеччина дійсно поставила Україні другу батарею Patriot, виконавши обіцянку канцлера Олафа Шольца в жовтні. Ця ініціатива виникла після навчання для українського персоналу на початку грудня.

Так, 24 листопада 2023 року посол Німеччини в Києві Мартін Егер заявив про намір Німеччини посилити протиповітряну оборону України шляхом надання додаткового зенітно-ракетного комплексу Patriot з метою підвищення спроможності української армії протистояти загрозам з повітря.

У попередніх повідомленнях німецького інформаційного агентства DPA від 5 жовтня також йшлося про запевнення канцлера Шольца президенту України Володимиру Зеленському щодо постачання додаткової системи ППО Patriot. На початку жовтня Міністерство оборони Німеччини оприлюднило плани щодо нового пакету допомоги Києву вартістю один мільярд євро, який має бути надано до зими. Цей пакет включав більше систем ППО, зокрема «Патріот», IRIS-T SLM і IRIS-T SLS, а також три самохідні зенітні комплекси Gepard. Однак у Берліні не назвали точні терміни доставки та розміщення нової системи Patriot в Україні. 21 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про відправлення Україні чотирьох додаткових систем ППО IRIS-T SLM.

У квітні 2023 року Німеччина вже передала Україні свою першу систему Patriot американського виробництва. На сьогодні Україна отримала дві пускові установки Patriot від Нідерландів і одну батарею Patriot від США.

Вироблена в США система протиповітряної оборони Patriot відома тим, що протидіє різним повітряним загрозам, включаючи тактичні балістичні ракети, сучасну авіацію та крилаті ракети. Його здатність вражати кілька цілей одночасно є ключовим компонентом сучасних стратегій ППО.

Примітною особливістю системи Patriot є її здатність перехоплювати ціль на великій висоті. Це необхідно для захисту від балістичних ракет, які часто рухаються по вигнутій траєкторії. Удосконалений радар системи відіграє життєво важливу роль у її ефективності. Він може виявляти та відслідковувати численні цілі на великих відстанях, підвищуючи захисне покриття та розрізняючи реальні загрози від незагрозливих об’єктів, таким чином підвищуючи точність і надійність.

Дальність дії ЗРК «Патріот» змінюється в залежності від варіанту виконання. Як правило, ракета Patriot PAC-3 може перехоплювати цілі на відстані від 20 до 30 кілометрів, тоді як її радар AN/MPQ-53 може відстежувати цілі на відстані понад 160 кілометрів.

Мобільність системи Patriot є ще однією значною перевагою, яка дозволяє швидко розгортати та змінювати позиції у відповідь на зміну умов на полі бою. Ця адаптивність дозволяє захищати конкретні важливі цілі або забезпечує оборону більш широкого району, що робить його ключовим активом у сучасних військових операціях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: