Армія США укладає з Lockheed Martin великий контракт на виробництво HIMARS

У червні 2024 року компанія Lockheed Martin уклала два важливі контракти з армією США на загальну суму 2,8 мільярда доларів США на поставку до 311 пускових установок M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) протягом 2028 фінансового року.

Підпишись на нас:

Згідно з даними армії, це замовлення, виконане за процедурою модифікації контракту, передбачає поставку 215 додаткових пускових установок HIMARS до 2028 року. Крім того, 8 травня армія уклала з Lockheed Martin контракт із твердо фіксованою ціною на суму 861 мільйон доларів на поставку 96 пускових установок HIMARS.

Згідно з повідомленням Пентагону, 3 червня армія уклала з Lockheed модифікацію контракту на суму 1,9 мільярда доларів США на додаткові системи HIMARS із датою завершення, встановленою на 31 травня 2028 року.

З цією модифікацією контракту схвалена урядом максимальна сума контракту на 2024-2028 фінансовий рік сягає 2,79 мільярда доларів США, що дає змогу закупити загалом 311 HIMARS. Ця загальна сума включає 96 систем із контракту від 8 травня та решту 1,93 мільярда доларів США, що дозволяє придбати до 215 додаткових систем з 2025 по 2028 фінансовий рік.

«Поточні та заплановані контракти відповідають вимогам американських і міжнародних замовників», — йдеться в повідомленні армії США.

HIMARS є однією з систем озброєнь, які Сполучені Штати надсилають в Україну в рамках програм допомоги у сфері безпеки. 7 червня Міністерство оборони США оголосило про озброєння на суму 225 мільйонів доларів, включаючи боєприпаси HIMARS.

У Lockheed Martin зазначили, що обсяги HIMARS, отримані за останнім контрактом, будуть базуватися на майбутньому попиті протягом наступних років. Постачання «розширює парк пускових установок армії США та виконуватиме замовлення від глобальних партнерів», заявили в компанії.

Нагадаємо, високомобільна артилерійська ракетна система M142 (HIMARS) розроблена Сполученими Штатами, експлуатується з 1998 року. Вона базується на стандартній армійській рамі вантажівки M1140, що підвищує її мобільність. Система може запускати кілька типів боєприпасів, включаючи керовану ракетну систему залпового вогню (GMLRS) і армійську тактичну ракетну систему (ATACMS), з радіусом дії до 300 кілометрів залежно від типу боєприпасу. HIMARS несе або шість пакетів ракет, або одну ракету з можливістю швидкого перезаряджання для підтримки оперативного темпу в бойових сценаріях.

HIMARS вирізняється своїми можливостями швидкого розгортання, оскільки його можна швидко перемістити та налаштувати для запуску, а потім передислокувати, перш ніж він може стати ціллю ворожого вогню. Він сумісний з літаками C-130 і більшими для повітряного транспортування, сприяючи швидкому перерозподілу в різних робочих середовищах. Можливості системи точного наведення на ціль, що сприяють її системі управління вогнем і GPS-наведенню, спрямовані на мінімізацію супутніх збитків при ефективному враженні цілей.

Технологія, інтегрована в HIMARS, включає передову систему управління вогнем і комунікаційний пакет, який інтегрується з різними військовими платформами для скоординованих операцій. Його система навігації GPS підвищує точність, тим самим мінімізуючи ненавмисні пошкодження та підвищуючи ефективність удару. Крім того, його здатність взаємодіяти з вдосконаленими системами спостереження та розвідки дозволяє коригувати націлювання в режимі реального часу, що ще більше підвищує оперативну ефективність.

Для України впровадження систем HIMARS відіграло значну роль у війні з Росією. Ці системи надали українським силам можливість завдавати точних ударів на великій відстані по критично важливих російських позиціях і матеріально-технічних мережах, впливаючи на динаміку бойових дій. Точність і дальність дії американських M142 HIMARS дозволяють знищувати стратегічні цілі противника, що зберігає цивільні райони та зменшує ризики для українських сил. Включення цих систем також було важливим аспектом міжнародної військової підтримки України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: