Коротко: SR20DE - бензиновий мотор Nissan 2.0 (1998 см³, діаметр і хід 86 х 86 мм): рядна четвірка з двома розподільними валами, 16 клапанами і ланцюговим приводом ГРМ. Один із прикладів застосування в Європі - Nissan Primera P11 2.0; у Японії він стояв на Primera, Bluebird і Silvia, у США - на Sentra і 200SX. У наведених у статті версіях потужність - від 130 до 150 к.с.; інші виконання можуть мати інші цифри. У стартовій японській гамі X-Trail T30 Nissan називає інші мотори, хоча SR20DE часто туди приписують. Відкличних кампаній через дефект саме SR20DE ми не знайшли.
Версії і моделі
| Модель, ринок, період | Потужність | Момент | Джерело |
|---|---|---|---|
| Primera P11 2.0, Німеччина, 11.1997-08.1999 | 96 кВт (130 к.с.) при 5800 об/хв | 173 Нм при 4800 об/хв | ADAC, німецька норма D3 |
| Primera P11 2.0 Top Sport, Німеччина, 11.1997-08.1999 | 110 кВт (150 к.с.) при 6100 об/хв | 181 Нм при 4800 об/хв | ADAC, Euro 2 |
| Primera P11 після оновлення, 2.0 з автоматом, 07.1999-01.2001 | 103 кВт (140 к.с.) при 5800 об/хв | 181 Нм при 4800 об/хв | ADAC, Euro 3 |
| Primera Tm-S Selection (HP10), Японія, 1995 | 110 кВт (150 к.с.) при 6400 об/хв | 186 Нм при 4800 об/хв | Nissan Heritage |
| Bluebird 2.0 SSS Attesa X (HNU12), Японія, 1990 | 103 кВт (140 к.с.) при 6400 об/хв | 178 Нм при 4800 об/хв | Nissan Heritage |
ADAC у картках Primera P11 коду мотора не вказує; бензиновий 2.0 цього покоління - SR20DE. Японські дані не переносьте на європейські машини: потужність і норми в них різні. Nissan Heritage пише, що в 1991 році на Silvia всі мотори замінили дволітровим SR20 (Nissan Heritage); у каталозі Nismo SR20DE і турбований SR20DET згадано для Silvia. Для американських Sentra і 200SX у кузові B14 1998 року SR20DE прямо названо в сервісному бюлетені Nissan (див. нижче).

SR20DE і X-Trail
За прес-релізом Nissan про запуск X-Trail (жовтень 2000 року), японський X-Trail T30 отримав QR20DE (1998 см³, 89 х 80,3 мм, 150 к.с., 200 Нм), а версія GT - турбований SR20VET на 280 к.с. Звичайного SR20DE в цьому переліку немає, тож тверджень на кшталт «X-Trail з мотором SR20DE» варто остерігатися. Мотору QR20DE присвячено окрему картку.
Технічні характеристики
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Робочий об’єм | 1998 см³, 4 циліндри в ряд |
| Діаметр циліндра і хід поршня | 86 х 86 мм |
| Газорозподіл | DOHC, 16 клапанів |
| Привід ГРМ | ланцюг |
| Ступінь стиску | залежить від версії: у каталозі Nismo для SR20DE різних поколінь Silvia - 9,5:1 або 10,0:1, для SR20DET - 8,5:1 |
Об’єм і газорозподіл - за Nissan Heritage, розміри і стиск - за каталогом Nismo (таблиця прокладок головки блока, стовпчик заводського стиску), ланцюговий привід - за копією заводського посібника Nissan. Тип упорскування і наявність зміни фаз для кожної версії первинними документами ми не підтвердили.
Олива і обслуговування
Об’єм, в’язкість та інтервал заміни оливи для європейських Primera P11 нам не вдалося перевірити за знайденими копіями заводського посібника, тому цифр не наводимо: беріть їх із сервісної книжки своєї машини і звіряйте рівень щупом. Заміни ланцюга за пробігом у відкритих документах Nissan ми не знайшли; сторонній шум ланцюга потребує діагностики за посібником своєї версії, а відсутність помилок сама собою не підтверджує його справності.
Відкликання і бюлетені
| Документ | Машини | Суть |
|---|---|---|
| Сервісна кампанія PU803 (бюлетень NTB98-048, редакція NTB98-048a) | Sentra і 200SX B14 1998 року, зібрані 16-27.03.1998, у визначених діапазонах VIN; мотори GA16DE і SR20DE | заміна опори двигуна; добровільна кампанія, у 2020 році закрита |
Це сервісна кампанія для американських машин, а не відкликання через дефект мотора. Номерів відкликань KBA чи DVSA саме щодо SR20DE ми не знайшли; конкретну машину перевіряють за VIN.
Що відомо про надійність
Звітів ADAC чи TÜV про вживані Primera P11, які виділяли б несправності саме SR20DE, ми не знайшли. Тому популярні твердження ми лише перевірили на наявність доказів:
| Твердження | Що кажуть джерела |
|---|---|
| «Ланцюг обов’язково розтягується після певного пробігу» | Не підтверджено; регламентної заміни ланцюга ми не знайшли |
| «Усі SR20DE їдять оливу» | Не підтверджено |
| «Ресурс гарантовано 400-500 тис. км» | Не підтверджено: заводської оцінки ресурсу ми не знайшли |
| «На X-Trail стоїть SR20DE» | У стартовій японській гамі X-Trail T30 Nissan називає QR20DE і SR20VET, а не SR20DE |
«Не підтверджено» не означає, що таких поломок не буває: у перевірених джерелах немає даних про їхню частоту.
SR20DE, QR20DE і CA18DE
| Двигун | Чим відрізняється |
|---|---|
| SR20DE | 1998 см³, 86 х 86 мм, ланцюг ГРМ; у наведених версіях - 130-150 к.с. |
| QR20DE | теж 1998 см³, але 89 х 80,3 мм, стиск 9,9:1; 150 к.с. і 200 Нм у японському X-Trail; картка QR20DE |
| CA18DE | 1809 см³; у Silvia Q’s 1988 року - 135 к.с. і 159 Нм; у 1991 році на Silvia його змінив SR20 |
Дані CA18DE - за Nissan Heritage. Старший мотор родини QR описано в картці QR25DE, а 1.8 для Primera наступних поколінь - у картці QG18DE.
Ресурс
Заводської оцінки ресурсу SR20DE і придатної статистики ми не знайшли, тож цифр не наводимо. Наймолодшим Primera P11 уже понад 20 років, тож стан мотора визначає історія обслуговування.
Що перевірити перед купівлею
- Код мотора на блоці: на Primera P11 бувають і менші бензинові мотори, і дизель 2.0 TD.
- Шум ланцюга після холодного пуску і помилки датчиків положення валів.
- Витрату оливи і сизий дим.
- Підтікання оливи і стан опор двигуна.
- Для машин з Японії і США - звіряйте, що версія мотора відповідає документам.
Загальна методика огляду - перевірка б/в авто за 30 хвилин.
FAQ
На яких машинах стоїть SR20DE?
На Nissan Primera P11 2.0 і японській Primera HP10, японських Bluebird і Silvia, американських Sentra і 200SX у кузові B14.
Яка потужність SR20DE?
Залежить від версії: у європейської Primera P11 - 130, 140 або 150 к.с., у японської Primera HP10 Tm-S - 150 к.с.
У SR20DE ремінь чи ланцюг ГРМ?
Ланцюг.
Чи стоїть SR20DE на X-Trail?
У стартовій японській гамі X-Trail T30 за прес-релізом Nissan - QR20DE, а у версії GT - турбований SR20VET; SR20DE в цьому переліку немає.
Чим SR20DE відрізняється від QR20DE?
Об’єм однаковий (1998 см³), але в SR20DE діаметр і хід 86 х 86 мм, а в QR20DE - 89 х 80,3 мм; це різні серії моторів.
Яка олива для SR20DE?
Беріть специфікацію і об’єм із сервісної книжки своєї машини: копії заводського посібника Primera P11 з цими даними нам не вдалося відкрити й перевірити.
Дивіться також: каталог двигунів - проблеми і ресурс.
Фото: Alexander-93, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 (Nissan Primera P11, седан; кадр обрізано, емблему і номерний знак заретушовано).


