Коротко: BSE - бензиновий 1.6 MPI концерну Volkswagen сімейства EA113: 1595 см³, 8 клапанів, один розподільний вал, алюмінієвий блок, розподілене впорскування, 75 кВт (102 к.с.) при 5600 об/хв і 148 Нм при 3800 об/хв, зубчастий ремінь ГРМ. Він стоїть на Golf V, Octavia II, Touran та інших моделях тих років; такі самі потужність і момент наведено для BGU і BSF. Єдиного інтервалу ременя в перевірених документах немає: у таблиці витрат ADAC для Octavia II наведено 120 000 км, у таблиці Touran рядка ременя немає, а в таблиці Audi A3 для 1.6 там прочерк, тож орієнтуйтеся на сервісну книжку.
Який саме 1.6 MPI у вас
«1.6 MPI» - не один мотор, а кілька різних. На думку редакції, перед підбором деталей варто звірити фактичний код двигуна з даними автомобіля.
| Мотор | Сімейство | Потужність | Привід ГРМ |
|---|---|---|---|
| BGU, BSE, BSF | EA113, 8 клапанів | 75 кВт (102 к.с.) | ремінь |
| CFNA, CLSA | EA111 | 105 к.с. | ланцюг |
| CWVA | EA211 | 110 к.с. | ремінь |
Про новіші мотори - у картці двигуна 1.6 MPI CWVA, про версію з безпосереднім впорскуванням - у картці двигуна 1.6 FSI. Різницю між BGU, BSE і BSF перевірені джерела не розкривають: потужність і момент у них однакові. У тому самому рядку Вікіпедії стоять і коди CCS, CHG, CMX. На думку редакції, запчастини краще підбирати за кодом двигуна і VIN.
На яких авто стоїть
| Модель | Коди за Вікіпедією | Що показує каталог ADAC | Коробки 1.6 у картках ADAC |
|---|---|---|---|
| VW Golf V | BSE/BSF - з 05.2005; BGU - 01.2004-07.2007 | код BSE; Golf 1.6 Trendline 01.2004-08.2008 | 5-ступенева механіка; 6-ступеневий автомат Tiptronic |
| Škoda Octavia II | BSE/BSF - 05.2005-06.2013; BGU - 05.2004-05.2005 | код BSE; 1.6 Classic 06.2004-01.2009, у переліку є версії 1.6 MPI до 09.2012 | 5-ступенева механіка; 6-ступеневий автомат Tiptronic |
| VW Touran | BSE/BSF - 06.2005-05.2010; BGU - 07.2003-05.2005 | код BSE; версії 09.2003-04.2010 | у перевірених дорестайлінгових картках - 5-ступенева механіка, у Conceptline 11.2006-04.2010 і Freestyle 05.2009-04.2010 - 6-ступенева |
| Audi A3 (8P) | BSE/BSF - 06.2005-03.2013; BGU - 05.2003-05.2005 | 1.6 з 03.2003, у картках код CCS | 5-ступенева механіка; 6-ступеневий автомат tiptronic |
| SEAT Leon II | BSE/BSF - 07.2005-12.2012 | 1.6 з 09.2005, у картках код CMX | 5-ступенева механіка |
| SEAT Toledo III | BSE/BSF - 05.2005-05.2009; BGU - 02.2004-03.2006 | 1.6 з 12.2004, у картках код CCS | 5-ступенева механіка |
| VW Caddy III | BSE/BSF - 06.2005-05.2015 | не перевіряли | - |
| VW Jetta | BSE/BSF - з 08.2005 | не перевіряли | - |
| VW Passat B6 | BSE/BSF - 05.2005-11.2010 | не перевіряли | - |
| SEAT Altea | BSE/BSF - 05.2005-06.2013 | не перевіряли | - |
Періоди застосування кодів - за переліком двигунів Volkswagen Group, знятих із виробництва, у Вікіпедії. Для Golf V кінцеву дату не наводимо: у цьому переліку вона пізніша за кінець випуску моделі в каталозі ADAC. Картки ADAC (Golf V, Octavia II, Touran) описують версії для німецького ринку і вказують один код для всього періоду комплектації; коди CCS і CMX наведено в написанні ADAC. Точні дати застосування BSE ці записи не дають, а причину розбіжностей із Вікіпедією ми не встановлювали. Моделі Škoda Fabia II у цьому переліку немає.
Технічні характеристики
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Робочий об’єм | 1595 см³, 4 циліндри |
| Діаметр циліндра і хід поршня | 81,0 × 77,4 мм |
| Ступінь стиску | 10,3:1 |
| Потужність | 75 кВт (102 к.с.) при 5600 об/хв |
| Крутний момент | 148 Нм при 3800 об/хв |
| Блок і головка | алюмінієвий сплав |
| Газорозподіл | один верхній розподільний вал, 2 клапани на циліндр |
| Живлення | розподілене впорскування у впускний колектор |
| Привід ГРМ | зубчастий ремінь |
Потужність, момент і об’єм - за Вікіпедією і каталогом ADAC; геометрія, матеріали і газорозподіл - за спільним розділом Вікіпедії про 1.6 R4, окремої заводської специфікації BSE ми не відкрили. Ремінь ГРМ зазначено і в картках ADAC.
Ремінь ГРМ: коли міняти
Заводського регламенту саме для BSE нам відкрити не вдалося, а таблиці витрат ADAC для різних моделей різні. У звіті про вживані Octavia II для 1.6 на 75 кВт наведено 120 000 км, а в полі місяців стоїть 0; це дані таблиці ADAC, а не універсальний регламент усіх BSE. У звіті про Touran рядка ременя в таблиці немає, а у звіті про Audi A3 для 1.6 у цьому рядку стоять прочерки. Це не означає, що ремінь вічний: на думку редакції, на машині такого віку його стан і документи про заміну треба перевіряти. Інтервалу «90 000 км або 4 роки» в цих документах немає. Для конкретного авто інтервал звіряйте із сервісною книжкою; якщо документів про заміну немає, ремінь, на думку редакції, краще замінити після купівлі. Склад комплекту для заміни, на думку редакції, варто уточнити в сервісі за кодом мотора.
Чи гне клапани на BSE
Раніше в цій картці стверджувалося, що мотор неінтерференційний і при обриві ременя клапани не пошкоджуються. Перевірені джерела цього не підтверджують і не спростовують. Тому, на думку редакції, не варто розраховувати на «не гне»: ремінь міняйте вчасно, а обрив вважайте ризиком дорогого ремонту.
Олива
Заводський документ із допуском і заправним об’ємом оливи для BSE перевірити не вдалося. У нашому матеріалі про регламент Skoda Octavia A5 для 1.6 MPI BSE зазначено VW 502.00 і орієнтовно 4,5 л із фільтром; це дані редакційної статті, а не підтверджена тут заводська специфікація. На думку редакції, перед заміною варто уточнити допуск і об’єм за сервісною документацією конкретного автомобіля і контролювати рівень щупом. Старих цифр цієї картки (3,6-3,8 л і допуски 503.00/503.01) ми не підтвердили і прибрали. Норми витрати оливи для BSE в перевірених документах теж немає.
Що кажуть звіти ADAC
Окремої статистики за кодом BSE немає, але оцінки базового 1.6 у звітах є. У звіті про Octavia II він підходить машині краще за базовий 1.4, а потужніші версії їдуть бадьоріше, хоча ADAC попереджає про проблемні ланцюги 1.2 і 1.4 TSI та підвищену витрату оливи 1.8 і 2.0 TFSI/TSI. У звіті про Touran базовий 1.6 вважається безпроблемним і для звичайного руху його вистачає (у рекомендації там написано 105 к.с., у технічній таблиці - 102 к.с.). У звіті про Audi A3 про нього сказано, що він не вражає динамікою, але не завдає особливих клопотів. Окремого звіту про бензинові Golf V ми не знайшли.
| Модель | Надійність за ADAC | Що відзначено |
|---|---|---|
| Octavia II | трохи краща за середню (статистика 2026 року) | TÜV: зламані пружини, несправне освітлення; найчастіша причина поломок - замок запалювання (2006-2011 роки першої реєстрації) |
| Touran | погана в старших машин: поломок помітно більше до 2007 року випуску включно, новіші - на середньому рівні | TÜV: пружини й амортизатори, швидкий знос гальм, на частині машин витоки оливи; іржа на кришці багажника і крилах |
| Audi A3 | дуже добра (статистика 2021 року) | майже завжди в зеленій зоні статистики поломок |
Це загальні оцінки моделей у звітах ADAC, зокрема статистика поломок і висновки TÜV, а не окрема статистика BSE. Більше про машину - у матеріалі «Чи варто брати VW Golf 5».
Перевірка поширених тверджень
| Твердження | Що кажуть джерела |
|---|---|
| «Ремінь ГРМ кожні 90 000 км або 4 роки» | У перевірених таблицях ADAC такого інтервалу немає: Octavia II - 120 000 км, у таблиці Touran рядка ременя немає, у таблиці Audi A3 для 1.6 прочерки |
| «Мотор неінтерференційний, клапани не гне» | Перевірені джерела цього не підтверджують і не спростовують |
| «Оливи 3,6-3,8 л» | Не підтверджено; заводської таблиці для BSE ми не відкрили |
| «0,3-0,6 л оливи на 1000 км - норма» | Такої норми для BSE в перевірених документах немає |
| «Оливу міняти кожні 10-12 тис. км» | Заводського плану для BSE ми не відкрили; інтервал звіряйте із сервісною книжкою |
| «Стоїть на Škoda Fabia II» | У переліку застосувань Вікіпедії Fabia немає, надані джерела цього не підтверджують |
| «Ресурс 280-350 тис. км» | Заводської оцінки ресурсу і статистики за мотором ми не знайшли |
«Не знайшли» не означає, що такого не буває: це означає, що в перевірених документах підтвердження немає.
Газ
У німецькому каталозі ADAC є Škoda Octavia 1.6 LPG з періодами комплектацій від 09.2009 до 01.2013; код у картках записано як CHG, це не BSE. На газі вона видає 72 кВт (98 к.с.) і 144 Нм проти 75 кВт і 148 Нм на бензині. Це не доводить придатності кожного BSE до переобладнання. На думку редакції, документи на встановлене пізніше обладнання і стан мотора варто перевіряти окремо.
Чи варто брати авто з 1.6 MPI BSE
На думку редакції, так, якщо потрібна проста конструкція без турбіни і безпосереднього впорскування, а документи про ремінь є. У звітах ADAC є позитивні оцінки базового 1.6, але немає окремої статистики за кодом BSE. Великої динаміки від нього, на думку редакції, не чекайте, особливо на важчому Touran. Перед купівлею треба оцінювати стан двигуна, кузова, підвіски та історію обслуговування.
Що перевірити перед купівлею
На думку редакції, перед угодою варто перевірити:
- Код мотора і дані автомобіля.
- Документи про заміну ременя ГРМ: дата і пробіг.
- Холодний пуск і роботу на холостому ходу: сторонні звуки, нестабільні оберти.
- Рівень і стан оливи, патьоки на моторі.
- Помилки в блоці керування, пропуски запалювання.
- На Octavia II - роботу замка запалювання, на Touran - кришку багажника і крила на іржу.
Повний перелік - у нашому чеклісті перевірки вживаного авто.
FAQ
Скільки кінських сил у 1.6 MPI BSE?
102 к.с. (75 кВт) при 5600 об/хв і 148 Нм при 3800 об/хв.
У 1.6 MPI ремінь чи ланцюг?
У BSE, BSF і BGU - зубчастий ремінь. Але під назвою 1.6 MPI є й мотори CFNA і CLSA з ланцюгом, тож дивіться код.
Коли міняти ремінь ГРМ на BSE?
Єдиної цифри в перевірених документах немає: таблиця ADAC для Octavia II наводить 120 000 км, у таблиці Touran рядка ременя немає, а в таблиці Audi A3 для 1.6 прочерки. Звіряйте інтервал із сервісною книжкою; якщо документів немає, на думку редакції, ремінь краще замінити після купівлі.
Чи гне клапани при обриві ременя на BSE?
Перевірені джерела цього не підтверджують і не спростовують, тож, на думку редакції, на «не гне» краще не розраховувати.
Скільки оливи в BSE і яку лити?
Заводський документ для BSE перевірити не вдалося. У нашому матеріалі про Octavia A5 зазначено VW 502.00 і орієнтовно 4,5 л із фільтром, але це не підтверджена норма для всіх BSE: уточнюйте за сервісною документацією машини і контролюйте рівень щупом.
Чим BSE відрізняється від BSF і BGU?
Потужність і момент однакові: 75 кВт і 148 Нм. Різницю перевірені джерела не розкривають, тож, на думку редакції, запчастини краще підбирати за кодом двигуна і VIN.
Регламенти для різних авто зібрані в каталозі регламентів ТО.
Дивіться також: каталог двигунів - проблеми і ресурс
Дивіться також: Новіший 1.6 MPI сімейства EA211 - у розборі двигун 1.6 MPI CWVA.
Дивіться також: Версія з безпосереднім упорскуванням - у розборі двигун 1.6 FSI.


